219767

Liga Nova KBM: Šenčur ugnal vodilno Krko

Avtor: Lamin Diallo
6. 3. 2024, 22.58

Košarkarji GGD Šenčurja so v 20. krogu lige Nova KBM premagali vodilno Krko z 81:75 (22:20, 43:42, 57:57).

Šenčurjani so se na zadnji odigrani tekmi z zmago proti Rogaški utrdili v zgornji polovici razpredelnice, tekmec na Gorenjskem pa je bil tokrat popolnoma drug, a vodilna ekipa lige ni upravičila vloge favorita. Vsaj začasno so Gorenjci spet na četrtem mestu.

Gledalci v Šenčurju so videli izjemno tesen obračun. V prvem delu si nobena od ekip ni priigrala večjega naskoka, najvišje vodstvo pa so imeli pri 28:22 gradbinci, potem ko sta za tri točke zadela Gaber Ožegovič in Dalibor Đapa.

Tudi po menjavi strani je dvoboj ostal tesen, Gorenjci pa so si v 35. minuti z delnim izidom 11:3 vnovič priigrali pol ducata točk prednosti. V 38. minuti je Dino Murić zadel za vodstvo domačih s 75:69, a je Jan Špan v naslednji minuti z dvema trojkama izid poravnal. A za preobrat je Dolenjcem zmanjkalo idej in gostitelji so s šestimi točkami dosegli presenetljivo zmago.

Pri domačih je z 21 točkami izstopal Dino Murić, pri gostih jih je 18 dosegel Marko Radovanović, Špan pa eno manj.

Šenčur čez teden dni čaka gostovanje na gorenjskem derbiju v bližnjem Kranju pri Triglavu, Krka pa bo doma gostila Rogaško.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več