robert golob pl3 Reporter.si

»Ustavili bomo populiste!« je odločen Robert ...

nataša-pirc-musar, nogometna-reprezentanca, matjaž-kek Ekipa24.si

Kek v svojem slogu in brez dlake na jeziku Pirc ...

\"V mojem srcu ima posebno mesto, saj gre za eno meni najljubših stvaritev Revija Stop

Omar Naber bi rad spet verjel ...

doncic 24 pm Ekipa24.si

Za pojest! Ta fotografija Gabriele očarala svet! ...

Magazin

Dvojec Dončić-Irving končno deluje tako, kot mora

Deli na:

Košarkarji Dallas Mavericks, katerih prvi zvezdnik je Slovenec Luka Dončić, so slavili osmo zmago na desetih tekmah. Tokrat so v gosteh s 136:124 premagali New Orleans Pelicans. Pri Teksašanih je bil prvi strelec Kyrie Irving s 35 točkami, od tega je zadel sedem od desetih trojk, Dončić pa je k zmagi dodal 30 točk, čeprav v zadnjem delu ni igral.

Dončić je v 28 minutah na parketu zadel 11 od 18 metov iz igre in štiri od devetih poskusov za tri točke. Temu je dodal še štiri skoke in devet podaj.

"Vsi fantje so nesebični," je po zmagi dejal trener Dallasa Jason Kidd: "Irving in Dončić sta dva voditelja, ki določata ton igre - sta res nesebična in igrata na podajo, nato pa je naš tempo drugačen od tistega, ki smo ga vajeni."

Brandon Ingram je bil prvi strelec New Orleansa z 20 točkami, Zion Williamson jih je dodal 18. Oslabljeni pelikani so brez poškodovanih CJ-ja McColluma, Herba Jonesa in Treya Murphyja izgubili petič zaporedoma.

Ekipi se bosta v torek med seboj pomerili še enkrat.

Z zmago so se Mavericks na vrhu zahodne konference izenačili s prvaki Denver Nuggets Vlatka Čančarja, ki so brez poškodovanega Slovenca; ta okreva po hudi poškodbi, s 104:107 izgubili proti Houston Rockets. Za rakete, katerih prvi strelec je bil Fred VanVleet s 26 točkami, je bila to šesta zmaga v nizu.

Za prvake je Nikola Jokić v 38 minutah na igrišču dosegel 36 točk, 21 skokov in 11 podaj. To je bil njegov četrti trojni dvojček v sezoni in 109. v karieri, a tudi to ni pomagalo njegovi ekipi, da bi se izognila porazu na gostovanju.

Na prvi tekmi po prometni nesreči Kellyja Oubreja mlajšega, ki so ga v soboto zvečer sprejeli v bolnišnico, ker ga je med sprehodom v bližini njegovega doma zbil avto, so Philadelphia 76ers zmagali osmič zaporedoma in potrdili status najboljše ekipe v ligi NBA v tem trenutku. Oubreja ml. so takoj po oskrbi izpustili iz bolnišnice s poškodovanimi rebri, vendar je bil v mislih soigralcev.

Pri zmagi s 137:126 proti Indiana Pacers je Tyrese Maxey dosegel strelski rekord kariere s 50 točkami. "To ni imelo nobene zveze z mano, vse to je Kelly Oubre, stari," je po tekmi dejal Maxey, čigar prejšnji rekord v karieri je bil 44 točk. Tokrat je zadel 20 od 32 metov iz igre, vključno s sedmimi od 11 metov za tri točke.

Triindvajsetletnik je k zmagi dodal še sedem skokov in pet podaj, trenutni najkoristnejši igralec lige NBA Joel Embiid pa je k osmi zmagi prispeval 37 točk in 13 skokov.

V San Antoniu je Ducan Robinson dosegel 26 točk, Bam Adebayo pa 24 ter 11 skokov, s čimer je vročica premagala Spurs in njegovega čudežnega dečka, Victorja Wembanyamo (18 točk).

Miami, ki je še vedno brez poškodovanih Tylerja Herra in Kyla Lowryja, je v drugi četrtini zaostajal kar za 19 točk, a je po preobratu prišel do pete zaporedne zmage.

"To, da nam je uspelo nadoknaditi 19 točk v drugi noči medsebojnega dvoboja, samo kaže na našo hrabrost, predanost in vztrajnost," je dejal Adebayo: "To kaže našo voljo do zmage."

Jimmy Butler, ki se je vrnil po tem, ko je sobotno tekmo izpustil iz osebnih razlogov, je tokrat dosegel 19 točk, nekdanji član Spurs Josh Richardson pa je v zadnjih dveh minutah zadel dva ključna meta.

V Los Angelesu je Desmond Bane dosegel 27 točk in pomagal Memphis Grizzlies do druge zmage v sezoni, Clippers so premagali s 105:101.