Nogometaši Maribora so danes ob 19. uri začeli s povratno tekmo zadnjega kroga kvalifikacij konferenčne lige. Izbranci Damirja Krznarja gostujejo v Cluju, kjer iščejo pot v skupinski del tega tekmovanja. Dvoboj je povsem odprt, saj se je prva tekma v Ljudskem vrtu končala z 0:0.

V živo:

Konec tekme.

90′ GOL. Izjemen zadetek gol Cluja po izvajanju iz avta. Neodločna obramba Maribora, ‘škarice’ Lovro Cveka, za 1:0. Nekdanji reprezentant U-20 hrvaške je med drugim šest sezon preživel tudi v prvi slovenski ligi (Zavrč, Aluminj, Zavrč)

87′ Ponovno velika napaka mariborske obrambe, na čelu z mariborskim vratarjem po prekinitvi Cluja. Yeboah je že premagal neodločnega Bergsena, žoga po prečki, z veliko sreče brez zadetka.

80′ 2:4 v rumenih kartonih. Žinič (3), Antolin (11), Kronaveter (55), Yeboah (63), Sikošek (77), Paun (80)

76′ Mariborčani boljši v zaključku tekme. Tokrat Žinič s podajo proti Brniću, vendar na koncu samo kot.

72′ Druga menjava pri Mariboru. Rok Sirk gre v napad namesto Baturine.

59′ Šoštarič Karič najvišji v skoku, prekinjena obetavna akcija Cluja. Veliko prostora v nadaljevanjuza Maribor, a protinapad brez zaključka.

53′ Kronaveter za dvig samozavesti, strel z roba kazenskega prostora, žoga je po posredovanju vratarja končala v kotu

45′ MENJAVA: Kronavater namesto Antolina.

Polčas. Rezultat ostaja 0:0

40′ Še ena obramba mariborskega vratarja, do strela ponovno Betancor.

37′ Nevarne minute za Maribor. Tokrat zbran Gregor Sikošek, ki je odbil pred Deacom in ustavil obetavno akcijo.

31′ Betancor po preigravanju do nevarne situacije, vendar uspešnejši Bergsen

17′ Aljaž Antolin je streljal z razdalje, žoga je odšla visoko preko gola.

13′ Prva resna priložnost tudi za Romune, po predložku v kazenski prostor do strela z glavo prišel Yeboah, Bergsen žogo odbil v kot.

10′ V deseti minuti srečanja, so Mariborčani prvič ogrozili vrata Romunov, po podaji Baturine je streljal Brnić, vratar Scuffet je moral posredovati.

Cluj-Napoca, stadion Constantin Radulescu.