Šport > Nogomet
3632 ogledov

Barcelona v velikih težavah, Šeško in Iličić trepetata

Barcelona Benfica UCL Epa
V skupinah E, F, G in H elitnega evropskega klubskega tekmovanja so bile odigrane tekme 5. kola.

V skupini E je Barcelona na svojem stadionu vzela le točko proti Benfici (0:0), kar jo je pred zadnjim kolom spravilo v težak položaj. V kolikor v Münchnu ne bo premagala Bayerna, Benfica pa bo ugnala Dinamo Kijev doma, ne bo "blaugrana" napredovala.

Obe ekipi bi si na Camp Nouu lahko priigrali zmago, a sta zapravili nekaj lepih priložnosti. Katalonci so imeli pobudo, Portugalci pa so pretili v protinapadih in vzeli željeno točko.

Prvo mesto v skupini E si je zagotovil Bayern München, tokrat je v Kijevu ugnal Dinamo (1:2). Benjamin Verbič ni dočakal priložnosti za igro v ukrajinskem kolektivu.

Bayern je v zasneženem Kijevu hitro povedel, v 14. minuti je Robert Lewandowski zadel s "škarjicami". Poljski ostrostrelec je tako zadel še na deveti zaporedni tekmi v Ligi prvakov. V 42. minuti je Kingsley Coman podvojil prednost Bavarcev. Ukrajinci, ki so bili že v prvem polčasu blizu zadetku po napaki Manuela Neuerja, so zaostanek zmanjšali v 70. minuti z golom Denisa Garmaša, česa več pa jim ni uspelo narediti.

Ansu Fati Ansu Fati Šport Vdrli k zvezdniku Barçe, ko je bila družina v hiši

Cristiano Ronaldo Villarreal Man Utd | Avtor: Epa Epa

Tekma Villarreala in Manchester Uniteda v skupini F, slednjega je vodil začasni trener Michael Carrick, se je zaradi tehničnih težav s sodniško opremo začela z zamudo.

Večjo posest žoge ter lepše priložnosti imeli Španci, toda v 78. minuti je za vodstvo gostov udaril Cristiano Ronaldo. Jadon Sancho je v 90. minuti potrdil zmago Uniteda (0:2) in s tem uvrstitev v osmino finala.

Na drugi tekmi v tej skupini je Atalanta, za katero Josip Iličić ni igral, v sklepnih trenutkih tekme v Bernu rešila remi proti Young Boys (3:3) in bo morala za napredovanje v zadnjem kolu doma premagati Villarreal.

Atalanta je povedla v 11. minuti z golom Duvána Zapate, še v prvem polčasu pa je izenačil Jordan Siebatcheu. V drugem polčasu so Švicarji prišli do preobrata, ko je Silvan Hefti v 84. minuti z lepim strelom z 18 metrov, ko je žogo poslal pod prečko zadel za 3:2. Toda v 88. minuti, takoj po vstopu v igro, je s prostega strela točko Atalanti le zagotovil Luis Muriel.

Cristiano Ronaldo Dobil je odgovor Šport Tako so se pri tekmecu norčevali iz Ronalda

Benjamin Šeško Lille Salzburg | Avtor: Epa Epa

V skupini G je Benjamin Šeško igral do 59. za Salzurg, ki je v Lillu utrpel poraz (1:0), a vseeno ostal na drugem mestu. Avstrijci morajo v zadnjem kolu doma ostati neporaženi proti Sevilli, da bi dosegli elitno šestnajsterico.

Edini zadetek na srečanju na severovzhodu Francije je dosegel najboljši strelec Ligue 1 - Kanadčan Jonathan David v prvem polčasu.

Sevilla je s slavjem nad Wolfsburgom (2:0), prvim v letošnji sezoni elitnega klubskega tekmovanja, ohranila upe po napredovanju.

Zmago so Andaluzijci potrdili z golom v sodnikovem dodatku, potem ko so prevladovali skozi večino obračuna. V zadnjem kolu bodo morali zmagati na Solnograškem, da bi se uvrstili v izločilne boje.

NK Olimpija Ljubljana Vsak dan več Šport Izbruh virusa v Olimpiji dobil nove razsežnosti

Chelsea Juventus UCL | Avtor: Epa Epa

V skupini H je Chelsea v zahodnem Londonu v neposrednem obračunu za prvo mesto razbil torinski Juventus (4:0).

Zadeli so Trevoh Chalobah, Reece James in Callum Hudson-Odoi, kar pomeni, da je imel Chelsea v Ligi prvakov prvič tri različne angleške strelce. Timo Werner je ob koncu le še potrdil visok poraz Juventusa, ki pa si je že pred tem priigral izločilne boje.

Ruski prvak Zenit si je z remijem v švedskem Malmöju (1:1) zagotovil tretje mesto in spomladansko nadaljevanje sezone v Ligi Evropa.

Rusi so z igralcem manj izenačili po enajstmetrovki (pred tem so eno najstrožjo kazen zgrešili) v drugi minuti sodniškega dodatka in tako užalostili domače navijače. Tem v uteho ostaja prva osvojena točka in prvi zadetek.

Tottenham NŠ Mura David proti Goljatu Šport Nora razlika v vrednosti Tottenhamovega in Murinega kadra