To je drugi najvišji poraz Olimpije v domači dvorani v Evropskem pokalu. Le za točko so se izognili rekordu iz leta 2014, ko so proti Bešiktašu izgubili s 23 točkami razlike.

Po prvi četrtini so gostje iz Badalone vodili s 26:28. Olimpija je povedla s 5:2, najvišja prednost Kataloncev pa je bila po petih minutah 10:15 ter nato še 20:25 in 23:28. S trojko je zmaje približal Marko Jeremić. Yogi Ferrell je v prvi četrtini dosegel 12 točk.

V drugi četrtini je prednost Joventuta narasla na osem točk (26:34 in 29:37). Josh Adams z uspešnim metom izza črte sprva ni dovolil, da bi preveč ušli (35:37), a je bil to le preblisk pred delnim izidom španskega kluba 0:11 za vodstvo s 35:48 v 18. minuti. Olimpiji je do konca prvega polčasa uspelo znižati na 41:50. Ferrell je do odmora zbral 14 točk, Adams 12. Pri gostih je bil najboljši strelec Ante Tomić z 10 točkami. Razmerje v skokih: 16:19.

Joventut si je na začetku drugega polčasa že po dveh minutah priigral 15 točk naskoka (41:56), v 28. in 29. minuti pa že 19 (49:68 in 52:71). Po tretji četrtini je na semaforju pisalo 57:73, v zadnji pa se je prednost gostov še povečala do končnih 22. Za dve točki so imeli 64-odstoten met, za tri točke pa 54,5-odstoten. Skok so Katalonci dobili s 40:27, v obrambnem skoku je bilo razmerje 32:16.

Najboljša strelca pri Olimpiji sta bila Ferrell (20) in Adams (15), pri gostih pa Henry Ellenson (15) in Tomić (14).

V soboto so Ljubljančani izgubili tudi v Ligi ABA proti Budućnosti.

Poleg poškodb (Zoran Dragić, Karlo Matković in Lovro Gnjidić bodo še nekaj časa odsotni) in covida-19 je Olimpiji ta teden zagodla še viroza, ki je dodatno omejila treninge. Alen Omić, Amar Alibegović in Josh Adams so ponedeljkov trening izpustili.

Prihodnjo sredo bodo slovenski prvaki gostovali v Benetkah pri Reyer Venezii.

Cedevita Olimpija visoko izgubila proti Joventutu
Sorodna novica Zdravstvene težave in niz porazov, zdaj pa prihaja prvi favorit Evropskega pokala