Ukrajina Edo Terglav risi slovenska hokejska reprezentanca

Petek, 10. 11. 2023, 21.30

Pripravljalni turnir, Budimpešta, 2. krog

Prva zmaga za selektorja Terglava, risi boljši od Ukrajine

slovenska hokejska reprezentanca : Poljska, Ledna dvorana Tabor, Maribor, Rok Kapel | Slovenci so prišli do prve zmage, s 5:4 so bili boljši od Ukrajine. Rok Kapel je dosegel dva gola. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenci so prišli do prve zmage, s 5:4 so bili boljši od Ukrajine. Rok Kapel je dosegel dva gola.

Slovenska hokejska reprezentanca je danes na pripravljalnem turnirju v Budimpešti odigrala drugo tekmo. Po četrtkovem tesnem porazu (0:1) proti Italiji so varovanci Eda Terglava palice prekrižali z Ukrajino in jo premagali s 5:4. Ukrajina je sicer za uvod v turnir s 5:4 premagala gostiteljico Madžarsko. Ta je danes doživela še drugi poraz, v večerni tekmi so jo z 2:1 po kazenskih strelih premagali Italijani.

slovenska hokejska reprezentanca, Matic Török
Sportal Mladenič, ki je svojo priložnost poiskal na severu Evrope
SP v hokeju 2023, slovenska hokejska reprezentanca : Kazahstan, Žan Us
Sportal Slovenci začeli z minimalnim porazom

Slovenski hokejisti, ki na Madžarskem nastopajo v močno pomlajeni zasedbi, so pripravljalni turni odprli s tesnim porazom proti zahodnim sosedom. Tem je Žana Usa uspelo premagati enkrat, medtem ko izbranci novega selektorja Terglava, ki je debitiral s porazom, niso premagali italijanskega vratarja.

Danes pa so se veselili prve zmage, s 5:4 so premagali Ukrajino. Danes je bil med vratnicama Luka Kolin, potem ko je prvo tekmo na ledu "oddelal" drugi vratar v Budimpešti Žan Us.

Slovenci so dobili prvo tretjino, po hitrem začetku in vodilnem zadetku Žige Urukala v četrti minuti ter ukrajinskem znižanju manj kot minuto pozneje je za novo vodstvo poskrbel Rok Kapel v osmi minuti. Nadaljevanje je bilo sprva še boljše za Terglavove izbrance, saj je Matic Török v drugi tretjini izkoristili prednost igralca več za 3:1, potem pa so Ukrajinci spet potrebovali manj kot minuto za znižanje. Pozneje pa so izkoristili še "power play", Slovenija je imela tri zaporedne kazni, ob zadnji je sledilo izenačenje na 3:3.

A so imeli Slovenci v zadnji tretjini spet dogovor. Rok Kapel je poskrbel za novo vodstvo, ki pa spet ni zdržalo dolgo. Nato pa je minuto in pol pred koncem Jan Čosić zadel za 5:4, te prednosti pa slovenskim tekmecem, čeprav so iz vrat potegnili tudi Eduarda Zaharčenka, ni uspelo izničiti. Kolin ni več klonil, Slovenci, ki so proti vratom tekmecev sprožili 44 strelov, pa so nazadnje dosegli tesno zmago, poroča STA.

"Dobra reakcija po včerajšnjem porazu. Videli smo veliko več podaj, veliko smo streljali, imeli smo igralce pred njihovim vratarjem. Malo težav smo imeli samo v drugi tretjini, ker smo imeli nekaj neumnih prekrškov. A so se v tretji fantje dobro držali in bili disciplinirani, odigrali so, kot je treba in na koncu smo zasluženo zmagali," je za HZS tekmo ocenil Terglav.

Slovenci, pri katerih v prvem planu ni rezultat, pač pa spoznavanje selektorja z mlajšimi igralci, zadnja tekma prijateljskega turnirja čaka v soboto ob 17. uri proti Madžarom.

Pripravljalni turnir, Budimpešta

Petek, 10. november
Slovenija : Ukrajina 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
1:0, Urukalo (Mehle, Povše, 4.), 1:1 Zakharov (Korenčuk, 5.), 2:1 Kapel (Tomaževič, 8.), 3:1 Török (PP1, Čosić, Macuh, 29.), 3:2 Trakht (Andreikiv, Tolstuško, 29.), 3:3 Peresunko (PP1, Vorona, Merežko 35.), 4:3 Kapel (Mašič, Urukalo, 47.), 4:4 Borodai (Ružnikov, 49.), 5:4 Čosić (Sodja, Tomaževič, 59.)

Brunner 44.

Madžarska : Ukrajina 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Edo Terglav, trening slovenske hokejske reprezentance
Sportal Po skoraj treh letih se je vrnil v Slovenijo. Prva naloga: spoznati fante.

Slovenska reprezentanca:

Vratarja (2): Žan Us (HDD Acroni Jesenice), Luka Kolin (HK SŽ Olimpija)

Branilci (7): Aljoša Crnović, Kristjan Čepon, Jan Ćosić, Nejc Stojan (vsi HK SŽ Olimpija), Nik Širovnik (HK RST Pellet Celje), Žiga Urukalo (HDD Acroni Jesenice) in Bine Mašič (Vassan Sport – Finska)

Napadalci (15): Jaka Šturm, Rok Kapel, Žiga Mehle, Jure Povše, Nik Simšič, Jaka Sodja, Marcel Mahkovec, Miha Zajc (vsi HK SŽ Olimpija), Martin Bohinc, Žan Jezovšek, Erik Svetina (vsi HDD Acroni Jesenice), Rok Macuh (HC Olomuc – Češka), Luka Maver (Pioneers Vorarlberg – Avstrija), Blaž Tomaževič (Villacher VSV – Avstrija) in Matic Török (Koo Koo – Finska)

Selektor: Edo Terglav