Jurij Macura in Leon Stergar. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

V zadnjih sekundah sta z metom za tri točke poskusila Isaiah Cousins in Jan Špan (met 1/11), a neuspešno, tako da nista izsilila podaljška. Če je Krka do polčasa tekmecem nasula 50 točk in je po zaslugi Cousinsa (devet točk v tem delu) tudi v tretji četrtini ohranjala lepo prednost, pa je v zadnjih desetih minutah zatajila v napadu (24:12), kar je Mornar izkoristil.

Ključno trojko je pol minute pred koncem zadel Dwight Murray jr. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil branilec Nemanja Vranješ z 21 točkami (prosti meti 10/11, trojke le 1/9), pri Krki pa Cousins s 24 točkami, a le dve v zadnji četrtini. Zbral je še pet skokov, vendar izgubil šest žog.

Po prvem polčasu je bilo 42:50. Gostje so bili takrat še izrazito boljši v skoku (po prvem polčasu 11:20; na koncu 32:39) in tudi pri metu za tri točke. Marko Radovanović je v prvem polčasu v slabih 14 minutah igre dosegel 16 točk, v drugem polčasu pa je dodal le še štiri točke.

Krka ni uspela izsiliti podaljška proti Mornarju

Partizan drugič v štirih dneh ugnal Crveno zvezdo
Peti krog sezone se je končal s spektaklom v Štark Areni v Beogradu. Partizan je premagal Crveno zvezdo s 98:87 pred več kot 20.000 gledalci. To je bila že druga zmaga črno-belih na mestnem derbiju v zadnjih štirih dneh.

Rdeče-beli so začeli odlično in si priigrali prednost osmih točk po 12 minutah (17:25). Partizan je blestel v drugi četrtini, ki jo je dobil kar s 30:11. Ob odboru je povedel s 47:36 in prednost ohranil tudi v drugem polčasu.

Blestel je center Frank Kaminsky, ki je dosegel 22 točk. Nekdanji košarkar Charlotta, Phoenixa, Atlante in Houstona je bil na parketu le 21 minut.