197913

Tadej se ne misli predati: Ni konec, dokler nismo na cilju v Parizu!

Avtor: Blaž Magdič
19. 7. 2023, 11.13

Na kolesarski dirki po Franciji bo danes na sporedu kraljevska 17. etapa od Saint-Gervaisa do Courchevela (165,7 km). Ta ponuja štiri kategorizirane vzpone ter najvišjo točko letošnjega Toura, ko bo karavana tik pred ciljem prečkala prelaz Loze. V boju za skupno zmago si je Danec Jonas Vingegaard v torek nabral veliko prednost.

Šestindvajsetletni Danec je v torkovi vožnji na čas povsem dotolkel konkurenco na čelu s slovenskim asom Tadejem Pogačarjem. Ta je za lanskim zmagovalcem Toura zaostal kar 1:38 minute.

Toda tudi Pogačar je imel pred tretjeuvrščenim Belgijcem Woutom Van Aertom kar 1:13 minute prednosti. V skupnem seštevku zaostaja 1:48 minute za Vingegaardom, tretji pa je skupno Pogačarjev moštveni kolega, Britanec Adam Yates, ki zaostaja že 8:52 minute.

Današnja trasa bo kolesarje popeljala od Saint-Gervaisa do Courchevela ter slabih sedem km pred ciljem prečkala najvišjo točko na prelazu Col de la Loze (2304 m).

“Za mano je soliden dan, a sem razočaran, saj sem izgubil ogromno sekund. Upam, da bo sreda zame uspešnejša. Ne mislim se predati, ni konec, dokler nismo na cilju! Hvala vsem za podporo, rad vas imam,” je navijačem na družbenem omrežju Instagram sporočil Tadej Pogačar.

View this post on Instagram

A post shared by Tadej Pogačar (@tadejpogacar)

Vir: STA

1

Gajser v Nemčiji z mojstrskim skokom kljuboval zakonom fizike (VIDEO)...Več

2

EMF EURO: Albanski vratar s čudežnimi obrambami mešal štrene slovenski reprezentanci (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Pancar se je do sedaj v razredu MXGP izkazal z odliko” (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več