Napad New Orleansa je očitno spet v varnih rokah. Foto: Reuters

Tekma je bila odigrana v Jacksonvillu, saj New Orlenas še okreva zaradi posledic po orkanu Ida, ki je divjal pred dvema tednoma. Na igrišču pa je besnel orkan Svetnikov, ki ga je odlično koordiniral podajalec Jameis Winston (podaje 14/20, 148 jardov, 5 podaj za zadetek).

Aaron Rodgers je lani v celotni sezoni vrgel le 5 prestreženih podaj, tokrat v eni tekmi 2. Foto: Reuters

Winston: Zmaga za navijače
Svoje je opravila obramba, ki je zadnjemu prejemniku nagrade MVP Aaronu Rodgersu (podaje 15/28, 133 jardov) kar dvakrat prestregla podajo. "To je za naše mesto, to smo naredili za prebivalce, saj jim naše dobre igre veliko pomenijo. Njihova vztrajnost in borbenost sta nas res motivirala," je navdušeno pripovedoval Winston, ki si je šele tik pred začetkom sezone priboril mesto prvega podajalca. Leta 2019 je igral za Tampo, kjer je vrgel kar 30 prestreženih podaj.

Stafford začel z zmago
Odlično je novo poglavje začel tudi Matthew Stafford, ki je ob debiju v dresu LA Ramsov zbral 321 jardov in tri podaje za zadetek. Ramsi so brez težav premagali Chicago s 34:14.

Tom Brady je navkljub 7 naslovom prvaka še vedno motiviran. Foto: Reuters

Brady še vedno čara
Dobro sta začela tudi zadnja prvaka. Tampa Bay je že v četrtek na uvodni tekmi sezoni premagala Dallas z 31:29. Odločilne točke je dve sekundi pred koncem dosegel Ryan Succop, ki je zadel prosti strel, dolg 36 jardov. Superveteran Tom Brady je štirikrat podal za zadetek.

Kansas zmagal po -12
Predlanski prvak Kansas City pa je po preobratu ugnal divizijskega tekmeca Cleveland s 33:29. Brownsi so polčas dobili z 22:10, še dobrih 10 minut pred koncem so povedli z 29:20. Patrick Mahomes je takoj v naslednji akciji v končno cono poslal Tyreeka Hilla (podaja za 75 jardov), sedem minut pred koncem pa še Travisa Kelceja.