216777

Tandem Dončić-Irving Dallasu priigral zmago v Brooklynu

Avtor: Aljaž Pirnat
7. 2. 2024, 08.29

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA v Brooklynu s 119:107 premagali Nets. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste za eno podajo zgrešil deseti trojni dvojček v sezoni, zbral je 35 točk, 18 skokov in devet podaj. Kyrie Irving pa je leto dni po vrnitvi v Brooklyn, od koder je odšel v Dallas, dosegel točko več.

Irvingu so na začetku tekme žvižgali vsakič, ko se je dotaknil žoge, saj je bilo dogajanje v času pred prestopom v ekipi mrežic vse prej kot idilično. Toda to se je v nadaljevanju spremenilo in tako je doživel tudi aplavze za nekaj izjemnih prodorov ali trojk.

Kmalu se mu je v razigrani igri pridružil tudi Dončić, ki je dobesedno snel masko po petih minutah dvoboja. V Barclays Centru se je ogreval in tekmo tudi začel z zaščitno masko zaradi poškodbe nosu po udarcu ob zmagi prejšnji večer v Philadelphii.

Po izjemnem začetku Irvinga v prvem polčasu je tega končal Dončić s trojko po njegovem že značilnem metu s korakom nazaj ter s tem poskrbel za 18 točk prednosti svojega moštva.

Dallas je še vedno brez poškodovanih Derecka Livelyja in Danteja Exuma, a sta se po poškodbah vrnila ter za dve zmagi v nizu v gosteh poskrbela Irving in Dončić, tokrat sta skupaj prišla do 71 točk.

“Ni lahko igrati, če nisi povsem zdrav. Prav tako je bila težka naloga za nas na gostovanjih, ampak smo na obeh igrali izvrstno in žoga je lepo krožila,” je povedal Dončić.

Mavericks so v tretji četrtini zadeli prvih pet točk, Irving je bil povsem sam na trojki, zato je trener Nets Jacque Vaughn vzel minuto odmora vsega 46 sekund po začetku drugega polčasa, ko je bil izid 70:47 za goste. Domači so nato znižali zaostanek na devet točk, a je Dončić v zaključku tretjega dela igre z velike razdalje zadel zaporedni trojki za 95:77 in odtlej so bili domači do konca tekme v precejšnjem zaostanku.

Dončić in soigralci bodo ostali v širšem območju New Yorka, saj bodo v noči na petek po slovenskem času v slovitem Madison Square Gardnu igrali proti Knicks.

Ti so tokrat s 123:113 premagali Memphis Grizzlies. Donte DiVincenzo je za gostitelje ob zmagi dosegel 32 točk, toda njegov soigralec Jalen Brunson (27 točk, osem podaj) je moral zaradi poškodbe gležnja pet minut in pol pred koncem predčasno končati dvoboj in se še ne ve, če bo nared za obračun z Dallasom, že na tej tekmi pa ni bilo v ekipi Knics niti Juliusa Randla in OG-ja Anunobyja.

Jimmy Butler je potreboval le 63 sekund, da je z delnim izidom 8:0 sredi zadnje četrtine popeljal Miami do prednosti. Lanski finalisti lige NBA so nato s 121:95 gladko premagali Orlando Magic. Heat so pred to domačo zmago dobili le eno tekmo na prejšnjih šestih na svojem parketu, poleg Butlerja (23 točk, po osem skokov in podaj) je še šest njegovih soigralcev zabeležilo dvomestno število točk. Obenem so gostitelji zelo dobro igrali v obrambi.

Pascal Siakam je z 29 točkami vodil Indiano Pacers do zmage s 132:129 nad Houston Rockets. V Chicagu so Bulls s 129:123 po podaljšku premagali Minnesoto Timberwolves. Tudi na preostalih tekmah večera sta zmagali domači zasedbi.

Ekipa Utah Jazz je v Salt Lake Cityju s 124:117 ugnala Oklahomo City Thunder, Phoenix Suns pa so s 114:106 porazili Milwaukee Bucks. Slednji so ostali tretji na vzhodnem delu lige z istim izkupičkom kot Knicks. Phoenix je šesti na zahodnem delu, Dallas je ostal osmi.

Vir: STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več