Sreča je obsijala tudi Sežance

Mrzlo popoldne z burjo je marsikoga odgnalo od obiska predzadnjega primorskega obračuna v letošnji sezoni. Čeprav je po koprskem zadetku kazalo na uveljavljen scenarij, je tokrat športna sreča obsijala tudi Sežance, ki so praktično v zadnjem napadu na tekmi zasluženo izenačili.

Strelca z derbija Dino Stančič in Ivica Guberac v medsebojnem
dvoboju. Foto: Tomaž Primožic/FPA
Strelca z derbija Dino Stančič in Ivica Guberac v medsebojnem dvoboju. Foto: Tomaž Primožic/FPA

SEŽANA > Oba trenerja sta uvodoma poskrbela za manjši presenečenji. Domači Dušan Kosić se je odločil za eno spremembo v postavi in za vrnitev k igralnemu sistemu, ki ga je Tabor pred njegovim prihodom gojil kar dolgo: 3-5-2, torej s tremi branilci. Zoran Zeljković je po nesrečnem domačem porazu z Mariborom spremenil predvsem napadalni del postave in nekoliko prerazporedil igralna mesta. Na mesto osrednjega branilca je uvrstil Aleksandra Rajčevića namesto Maja Mittendorferja, zadnji vezni igralec je bil Ivan Borna Jelić Balta, nekoliko naprej pa je pomaknil Ivico Guberca v navezi z Luko Vešnerjem Tičićem. Lamin Colley in Anthony Kaheem Parris sta ostala na klopi, v začetni postavi je bil prvič od prihoda v Koper Luka Šušnjara.

Koprčani so tekmo začeli konkretno, prvi pa je vseeno sprožil domači branilec Marko Ristić. Gostje so zatem poskušali iz hitrega protinapada in si ustvarili lepo priložnost prek Bedeja Osuija, a je žogo je po strelu ubranil Jan Koprivec. Po koprskem zadetku je resno dišalo tri minute zatem, ko je Koprivec odbil žogo, Barišić pa je meril proti praznemu golu. Na srečo domačih je zadnji trenutek Mihael Briški žogo nekako zbil z golove črte. Taboru je v 16. minuti uspela lepa akcija. Zacharie Isyaye, ki mu sicer poteze med tekmo niso ravno uspevale, je žogo poslal na levo stran v kazenski prostor, kjer pa se Altin Kryeziu ni znašel. Zatem je spet napočil čas pritiska gostov, ta je pretežno potekal po njihovem desnem boku, saj so imeli tam domači v prvih 20. minutah največ težav. V 36. minuti je Vid Koderman, ki je res prava osvežitev ekipe, prodrl v kazenski prostor, vendar je Adnan Golubović žogo odbil. Tik pred koncem polčasa je bil spet aktiven Barišić, Matej Palčič pa je meril čez gol.

Tabor Sežana : Koper 1:1 (0:0)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 500 sodnik Vinčić (Maribor) 6,5. Strelca - 0:1 Guberac (59), 1:1 Stančič (93). Tabor Sežana: Koprivec 6, Ristić 6, Briški 7, Nemanič 7,5, Iscaye 5,5 (od 69. Salkić 6), Doukoure Grobry 6 (od 69. Mavretič 6,5), Korošec 6 (od 69. Bongongui 5,5), Kryeziu 6, Koderman 6,5, Stančič 7, Fahd 5,5 (od 46. Monjac 5,5). Trener: Dušan Kosić. Koper: Golubović 6, Bručić 6, Rajčević 6, Novoselec 6,5, Palčič 6,5, Jelić Balta 6,5, Vešner Tičić 6,5 (od 79. Krajinović-), Guberac 7 (od 83. Đira-), Barišić 6,5, Šušnjara 5 (od 56. Parris 5,5), Osuji 6 (od 56. Colley 6). Trener: Zoran Zeljković. Rumena kartona: Doukoure Grobry; Jelić Balta.

Nadaljevanje je bilo bolj dinamično in tudi enakovredno, domači pa so imeli več strelov v okvir vrat. “Igrajmo enostavno,” je bila zahteva Dušana Kosića pred drugo polovico tekme, ko je v igro namesto Fahda Ndzenguea poslal Matea Monjca, ki je v 54. minuti sicer prišel v koprski kazenski prostor, potem pa ni vedel, kaj bi z žogo. Palčič ga seveda ni čakal in je hitro razčistil položaj. Zeljković je že ob polčasu Šušnjaro pustil na klopi in v igro poslal Parrisa, nato pa je s klopi aktiviral še Colleya in v koprski igri se je sprememba - sicer manj od pričakovanega - začela poznati. Toda vodilni zadetek Kopra je padel po samostojni akciji. Vešner Tičić je na sredini ob trku z nasprotnim igralcem žogo odbil do Guberca, ki je s 30 metrov neubranljivo in silovito zadel mrežo tik pod prečnikom gola.

V 74. minuti je na drugi strani poskusil Guberca posnemati Briški, toda Golubović je bil po strelu z dobrih 20 metrov na mestu. Tabor je še napadal in iskal izenačenje. V 82. minuti je s prostega strela poskusil Monjac, toda koprski čuvaj mreže je bil znova pripravljen, Koderman pa malo prepozen, ko je skušal ujeti odbito žogo in znova sprožiti proti vratom.

Tabor je pritisnil, toda brez učinka in mnogi so že podoživljali jesenski scenarij. “Stopite še višje gor v obrambo,” je svoje nogometaše spodbujal Zeljković. Toda sodniški dodatek, ko so številni gledalci že stali na stopnicah za izhod s stadiona, je še prinesel dve razburjenji. Colley in Parris sta imela odprto pot do povišanja vodstva, a je Koprivec žogo požrtvovalno izbil, v protinapadu pa je Dinu Stančiču po podaji Kodermana (akcijo je začel steber obrambe Klemen Nemanič) uspelo izenačiti na veliko veselje soigralcev in domačih pristašev. Razplet je v gostujoči tabor prinesel razočaranje, po tekmi pa je bilo iz slačilnice slišati povzdignjene glasove.

So pa lahko bili Koprčani malo boljše volje po večernem porazu Maribora z Bravom. Za vodilnimi Štajerci zdaj zaostajajo za pet točk.