Madridski Real je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah dvakrat remiziral. Foto: Reuters

Villarreal je bil konkretnejši v prvem polčasu, ko je strel Arnauta Danjume zaustavila vratnica, gostujoči vratar Thibaut Courtois pa je zaustavil nevaren poskus Alberta Morena.

V drugem polčasu so bili bližje zmagi Madridčani. Gareth Bale je stresel okvir vrat, enako pa se je v sodnikovem podaljšku zgodilo Luki Joviću. V dvoboju na štiri oči z vratarjem Geronimom Rullijem se je njegov strel odbil od prečke v polje. Žogo je v mrežo poskušal spraviti Nacho, a jo je z golove črte rešil Serge Aurier.

Naslednja tekma Real iz Madrida čaka v torek v Parizu, ko se bo na prvi tekmi osmine finala pomeril s PSG-jem.

Že v petek je Sevilla z 2:0 premagala Elche in zdaj še bolj grozi branilcem naslova. Do 70. minute je bil izid izenačen, potem pa sta v razmiku šestih minut udarila Papu Gomez in Mir.

Mario Hermoso, ki je po uri igre zamenjal Luisa Suareza, je odločil tekmo na stadionu Wanda Metropolitano. Foto: Reuters

Atletico z igralcem manj do zmage v 89. minuti
Nogometaši madridskega Atletica so na večerni sobotni tekmi ugnali Getafe s 4:3.

Obračun je Atletico začel z zgrešeno enajstmetrovko Luisa Suareza v 7. minuti in goloma Angela Corree in Matheusa Cunhe do 27. minute. A sledil je preobrat, gostje so najprej znižali z zadetkom Borje Mayorala, nato pa je Enes Unal z dvema zadetima enajstmetrovkama v le petih minutah poskrbel za 3:2 za goste. A to še ni bilo vse v prvem delu, že globoko v sodnikovem dodatku je za Atletico izenačil Correa.

V nadaljevanju so gostitelji po grobem prekršku Felipeja v 58. minuti ostali le z desetimi igralci. Kazalo je, da bodo gostje to izkoristili in odnesli veliko točko, toda v 89. minuti je bil dovolj spreten rezervist Mario Hermoso in z igralcem manj zagotovil tri točke.

De Jong rešil Barcelono
Katalonski obračun med Espanyolom in Barcelono je postregel z remijem (2:2).

Barcelona je povedla v 2. minuti, potem ko je Jordi Alba poslal predložek, je akcijo z golom zaključil Pedri.

Sergi Darder je izenačil v 40. minuti z golom z roba kazenskega prostora. Darder je v 64. minuti s podajo lepo zaposlil Raula de Tomasa, ki je Espanyol povedel v vodstvo (2:1). Videti je bilo, da bo Espanyol po 15 letih končno uspel premagati Barcelono na svojem stadionu, toda v 96. minuti je Adama Traore podal iz kota, pred vrati se je najbolje znašel Luuk de Jong, ki je zadel z glavo in s tem postavil končni rezultat.

Barcelona je za las ohranila serijo osmih tekem brez poraza v La ligi - nazadnje je izgubila v začetku decembra proti Betisu.