Zlati vitezi so dobili obe uvodni domači tekmi finala in se odpravljajo v Sunrise na jug Floride z zajetno prednostjo. Foto: AP

Panterji, ki so na Vzhodu po vrsti presenetili in izločili Boston (4:3), Toronto (4:1) in Carolino (4:0), so bili na obeh tekmah v Las Vegasu nemočni in so v 120 minutah igre prejeli kar 12 golov. Po šestih tekmah finala Stanleyjevega pokala v zgodovini kluba tako Florida še vedno čaka na svojo prvo zmago ...

Vegas je prikazal vse svoje adute, s katerimi je postal prvi nosilec končnice na Zahodu in se v končnici znesel nad Winnipegom (4:1), Edmontonom (4:2) in Dallasom (4:2).

Strelski večer je odprl Jonathan Marchessault, ki je na koncu tudi končal kot najučinkovitejši igralec tekme z dvema goloma in podajo. Dvakrat je zadel tudi Brett Howden, medtem ko sta brez točke ostala le dva napadalca in štirje branilci.

"Globina naše ekipe je naša glavna moč že vso sezono. To je najpomembnejši vzrok, zakaj smo sploh tu v finalu," je poudaril trener Vegasa Bruce Cassidy.

Na drugi tekmi finala Lige NHL kar 148 kazenskih minut
Jonathan Marchessault je na dveh finalnih tekmah proti Floridi zabil tri gole in dodal še podajo. Po 19 tekmah končnice ima 32-letnik iz Quebeca zbranih kar 21 točk za 12 golov in 9 podaj. Od finalistov imata točko več le Jack Eichel iN Matt Tkachuk. Foto: AP

Tkachuk izključen po naletu nad Eichlom

Po dveh tretjinah je Vegas vodil že s 4:0, vratar Floride Sergej Bobrovski je zapustil tekmo po 27 minutah, ko je iz 13 strelov prejel omenjene štiri gole. Po le 13 sekundah zadnje tretjine je upanje gostom vlil Anton Lundell, a nato je hitro drugič na tekmi udaril Marchessault. Visok poraz Panterjev je omilil Matthew Tkachuk, ki pa je znova zablestel tudi z grobostjo, saj je bil zaradi naleta nad Eichlom tudi izključen.

Po dveh tekmah velikega finala Lige NHL ima 25-letni Američan že 36 kazenskih minut, kar je že deveti najvišji izkupiček izključitev v zgodovini finalov. Če bo Tkachuk, ki je sicer ključni napadalec Floride, nadaljeval v tem ritmu, je ogrožen tudi absolutni rekord finalov, ki znaša 53 kazenskih minut.

Več izključitev le na 4. tekmi finala 1986

Celotna druga finalna tekma je minila v znamenju izključitev, saj mačke niso znale več krotiti frustracij, vitezi pa jim niso ostajali dolžni. Na koncu je bilo podeljenih skupaj kar 148 kazenskih minut, s čimer se je zavihtela na drugo mesto neslavne zgodovine. Več kazni – 176 kazenskih minut – je bilo izrečenih le na 4. tekmi finala leta 1986 med Montrealom in Calgaryjem.

"Želeli so dati ton igri z nedisciplino kot na prvi tekmi, a smo jim odgovorili z enakim tonom. A prvi cilj je bil doseči uvodni gol. Še vedno smo precej oddaljeni od svojega cilja," je drugo tekmo finala na kratko povzel prva zvezda večera Marchessault.

Se bo vroči finale z boksarskimi vložki nadaljeval tudi po selitvi na Florido ali se bodo Panterji bolj proslavili z natančnimi streli na nasprotna vrata? Foto: AP

Florido po 0:2 čaka zgodovinski izziv

Tretja tekma finala Stanleyjevega pokala bo v noči na petek. Ekipa, ki je povedla z 2:0 v zmagah, je na koncu dobila 90 odstotkov dvobojev za naslov prvaka (48:5). Če je prvi dve tekmi finala dobil gostitelj, se uspešnost še dvigne na 93 odstotkov oz. 38:3. Skratka: v Nevadi se lahko navijači upravičeno začnejo pripravljati na slavje in ogrevanje z legendarno pesmijo Elvisa Presleyja Viva Las Vegas.