Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

ku
ku
24 28.04.2024 22:19:50

Prava katastrofa Dallasa v prvi četrtini! Neverjetno, kaj se dogaja Luki Dončiću in druščini ...

Dallas podobno kot na prvi tekmi v prvem polčasu pred domačimi gledalci doživlja pravo katastrofo.

V taboru Dallasa so z ogromno mero optimizma pričakovali četrto tekmo pred domačimi gledalci po tem, ko so s še eno dobro predstavo v seriji z Los Angeles Clippersi povedli z 2:1. Za nameček je tik pred tekmo postalo jasno, da za goste ne bo mogel zaigrati prvi zvezdnik Kawhi Leonard, ki ga muči poškodba kolena. Zaradi tega je že izpustil prvo tekmo, ki pa jo je njegova ekipa prepričljivo dobila.

In kot bi nekako preslikali dogajanje na tej tekmi, so Clippersi izjemno neobremenjeno začeli tekmo v Dallasu, na drugi strani pa domačini nikakor niso mogli zadeti. Že po dveh minutah igre je Dončić prejel kar dve osebni napaki, po prvi četrtini pa so imeli porazno statistiko. Dallas je namreč dosegel le 4 koše iz igre, pri tem nobene trojke z osmih poskusov. Na drugi strani so gostje dosegli kar 8 trojk in zelo hitro povedli tudi z 20 točkami razlike. Prva četrtina se je končala z 39:16!

Če so navijači v American Airlines areni upali, da se bo nalet gostov umiril, so se zelo zmotili. Clippersi, za katere sta blestela Paul George in James Harden, so nadaljevali z izjemno igro, zadeli so vse, kar se jim je zahotelo in povedli s 54:24, nato pa je sledilo 9 zaporednih točk domačih, od tega dve trojki Kyrieja Irvinga in vsaj nekaj veselja za domače navijače. V nadaljevanju je napad Dallasa vendarle nekoliko bolj stekel, razigral se je predvsem Irving, medtem ko so Dončića Clippersi s pametno igro odrezali od soigralcev.

Do polčasa, Clippersi vodijo s 66:49, je Dončić dosegel 12 točk, a skrbi dejstvo, da ima že 3 osebne napake, dobil je tudi eno tehnično. 15 točk je dosegel Kyrie Irving, na drugi strani jih je neverjetnih 26 dosegel Paul George, 18 pa jih je dodal še James Harden.

Značke: luka-dončić, dallas