1639 ogledov

Kladiva potolkla Liverpool, mehurčki v nebo

Pablo Fornals West Ham United Reševalni pas/Twitter
V nedeljo so bile v angleški Premier League na sporedu štiri tekme 11. kola.

V vzhodnem Londonu je West Ham pričakal Liverpool in v razburljivem srečanju slavil (3:2) ter se povzpel na tretje mesto na račun današnjih tekmecev, ki so doživeli prvi poraz v sezoni.

Varovanci Jürgena Kloppa so se v zaostanku znašli že v četrti minuti, ko so domači gol dosegli neposredno iz kota. Tega je izvedel Pablo Fornals, pred vrati je vratarja Alissona Beckerja oviral Angelo Ogbonna, a sodniki na čelu z VAR-om niso videli nepravilnosti, zadetek pa ocenili kot avtogol brazilskega čuvaja mreže. Po vodstvu so se domači povsem potegnili v obrambo, igralo se je praktično le na njihovi polovici. Toda gostje si kljub veliki premoči niso ustvarjali priložnosti, so pa vendarle še do odmora prišli do izenačenja. Trent Alexander-Arnold je v 41. minuti mojstrsko izvedel prosti strel, žoga je končala v levem zgornjem kotu vratarja Lukasza Fabianskega.

Liverpoolčani so imeli premoč tudi v drugem polčasu, Londončani pa so bili nevarni iz protinapadov. Enega od njih je v 67. minuti uspešno zaključil Formals. Le sedem minut pozneje je West Ham po kotu dosegel še tretji gol, z glavo je bil natančen Kurt Zouma.

V 83. minuti je, potem ko se je odlično znašel v kazenskem prostoru in z volejem iz obrata zatresel domačo mrežo, za dramo poskrbel Divock Origi. A obramba domačih je do konca vendarle zdržala, kljub velikemu pritisku tekmeca in dvema lepima priložnostima, še posebej lepo je zapravil Sadio Mané, ki je bil sam pred vratarjem, vendar je z glavo streljal mimo gola.

Manchester United : Manchester City Premier liga Šport Manchesterski derbi pripadel sinjemodrim, spodrsljaj Chelseaja

Arsenal je še naprej v izvrstni formi, tokrat je, kljub zgrešeni enajstmetrovki Pierre-Emericka Aubameyanga, z zadetkom Emila Smith-Rowa v 56. minuti (1:0) ugnal enega svojih lokalnih rivalov - Watford. "Topničarji" so tako omogočili trenerju Mikelu Arteti, da z zmago proslavi jubilej; 100. tekmo na klopi Arsenala v vseh tekmovanjih.

Drugi severnolondonski klub Tottenham je z novim trenerjem Antoniom Contejem iztržil remi na gostovanju pri Evertonu (0:0). "Ostroge" že drugo ligaško tekmo zapored niso sprožile strela v okvir vrat.

Leeds je doma iztržil točko proti Leicestru (1:1), oba gola sta padla v prvem polčasu. Za domače je zadel Raphinha, za goste pa Harvey Barnes.

Vodstvo Aston Ville je po nizu slabih rezultatov odpustilo trenerja Deana Smitha, so sporočili na uradni spletni strani. Petdesetletni Anglež je moštvo iz Birminghama prevzel oktobra 2018 in ga še v isti sezoni popeljal med angleško elito, v minuli sezoni pa je z njim zasedel 11. mesto.

Jan Oblak Valencia Atlético La Liga Šport Triler v Valencii, Oblak klonil v 92. in 96. minuti!