Ajla Tomljanović se bo v osmini finala srečala s trikratno zmagovalko turnirjev za grand slam Angelique Kerber. Foto: EPA

V 2. krogu je Avstralka premagala peto nosilko Garbine Muguruzo in potrdila, da je letos v odlični formi. V Wimbledonu se je uvrstila v četrtfinale, na Odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku pa je izpadla v 3. krogu.

23-letna Konjičanka je sanjsko odprla obračun na stadionu številka 3. Izkoristila je številne neizsiljene napake Tomljanovićeve, ki je nekajkrat nepripravljena prišla k mreži. V drugi igri je Zidanškova z bekhend paralelo odvzela servis, nato pa je unovčila prvo priložnost za brejk še v četrti igri.

Po vodstvu s 4:0 je najboljša slovenska tenisačica popolnoma popustila. V naslednjih šestih igrah ni prišla niti do izenačenja. Avstralka je narekovala oster ritem z osnovne črte in čakala na napake Zidanškove.

Tudi začetek drugega niza je bil katastrofalen za Konjičanko, ki je izgubila servis v prvi in tretji igri. Po zaostanku z 0:3 se je sprostila in izenačila na 3:3. Igra toplo-hladno se je nadaljevala, saj je zadnje tri igre obračuna izgubila.

36 neizsiljenih napak Zidanškove
Obračun je trajal uro in 36 minut. Zidanškova je zadela 20 "winnerjev", a usodnih je bilo kar 36 neizsiljenih napak. Tekmica jih je naredila 20. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 68:57 v korist Zagrebčanke, ki trenutno živi v Boca Ratonu na Floridi.

28-letna Avstralka se je rodila v Zagrebu in do leta 2018 igrala pod hrvaško zastavo. Avstralsko državljanstvo je pridobila pred tremi leti, ko je bila dekle Nicka Kyrgiosa. V zadnjih dveh letih je spremljevalka finalista Wimbledona Mattea Berrettinija.

Beatriz Haddad Maia je poskrbela za senzacijo letošnjega turnirja v kalifornijski puščavi. Foto: EPA

Srečna poraženka izločila prvo nosilko Pliškovo
Srečna poraženka kvalifikacij Beatriz Haddad Maia je presenetila prvo nosilko Karolino Pliškovo s 6:3 in 7:5. Čehinja je imela ogromne težave v vetru, kar osemkrat je izgubila začetni udarec.

Brazilka je na 115. mestu lestvice WTA. V zadnjem krogu kvalifikacij je izgubila proti Usue Arconadi, a je nato prišla v glavni žreb, saj se je poškodovala Argentinka Nadia Podoroska.

Branilka naslova Bianca Andreescu izpadla
Haddad Maia se bo v osmini finala pomerila z Anett Kontaveit. Estonka je ugnala Bianco Andreescu s 7:6 in 6:3. Kanadčanka je bila branilka naslova. Naslov je osvojila marca 2019, lani je turnir v kalifornijski puščavi odpadel zaradi novega koronavirusa.