221080

Košarkarji Krke še drugič letos na kolena spravili Ilirijo

Avtor: Aljaž Pirnat
20. 3. 2024, 20.28

Košarkarji Krke so v 22. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo z 80:71 (19:17, 40:29, 64:56).

Košarkarji Krke so se hitro pobrali po bolečem porazu v regionalnem tekmovanju. V derbiju 22. krogu lige Nova KBM so še tretjič v sezoni premagali Ilirijo, tokrat z 80:71.

Obračun je bil zgolj prestižnega značaja, saj sta si obe ekipi že zagotovili udeležbo v četrtfinalu. Novomeščani so po 18. zmagi vodilni na razpredelnici, Ljubljančani pa po devetem porazu ostajajo trdno na tretjem mestu.

Krka je bila večino tekme v ospredju, velik del naloge na poti zmage pa je opravila v prvem polčasu, ki ga je dobila s 40:29. Gostje so se v drugem polčasu približali na 49:48, vendar nato hitro zaostali 48:61 in bili v zadnji četrtini brez možnosti za uspeh.

Pri domačih sta v napadu izstopala Jan Špan z 20 točkami (trojke 4:5) in Leon Stergar (19 točk, trojke 3:5). V vrstah Ilirije je največ točk dosegel Jaka Klobučar (15), najvišji statistični indeks pa je imel Enej Orel (12 točk, 13 skokov, indeks 23).

V 23. krogu bo Krka gostovala v Škofji Loki (27. 3.), Ilirija pa bo gostila zasedbo Rogaške (29. 3.).

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več