Portugalski veteran Pepe je četrtfinalno srečanje z Marokom odigral z zlomljeno roko, je potrdila Nogometna zveza Portugalske. Foto: EPA

39-letni osrednji branilec je dvoboj odigral do konca, preboja v polfinale pa se je veselil Maroko (1:0). Po koncu obračuna so Pepeja odpeljali v bolnišnico, kjer so po pregledu potrdili zlom podlakti.

Nesprejemljivo je, da argentinski sodnik sodi našo tekmo. Po tem, kar se je zgodilo včeraj, po izjavah Messija in argentinske reprezentance nam sodi Argentinec. Ne trdim, da je prišel sem z enim samim namenom, a zakaj smo sploh igrali drugi polčas? Drugega dela nam ni bilo dovoljeno igrati.

Pepe

V izjavi za javnost portugalska krovna nogometna zveza ni zapisala, kako dolgo bo moral član Porta počivati. Za reprezentanco je sicer odigral 133 tekem.

Edini zadetek na sobotni tekmi je dosegel Youssef En- Nesyri v 42. minuti. Dolgoletni član Reala iz Madrida Pepe je imel ob koncu dvoboja lepo priložnost za izenačenje, a je iz neposredne bližine z glavo zgrešil.

Pepe ostro nad argentinskega sodnika
Po tekmi se je med drugim obregnil tudi ob sojenje argentinskega sodnika Facunda Tella. "Nesprejemljivo je, da argentinski sodnik sodi našo tekmo. Po tem, kar se je zgodilo včeraj, po izjavah Messija in argentinske reprezentance nam sodi Argentinec. Ne trdim, da je prišel sem z enim samim namenom, a zakaj smo sploh igrali drugi polčas? Drugega dela nam ni bilo dovoljeno igrati," je dejal Pepe, ki je bil presenečen tudi nad zgolj osmimi minutami sodnikovega dodatka, meni namreč, da bi morala tekma trajati veliko dlje. "Lahko stavim, da bo Argentina svetovni prvak," je še pripomnil.

Maroko je prek Portugalske sicer postal prvi afriški predstavnik, ki se je uvrstil v polfinale SP-ja. Za finalno vstopnico se bo v sredo ob 20.00 pomeril s Francijo. Prvi polfinalni par bo v torek ob 20. uri Argentina – Hrvaška.