225282

Pancar po izjemno uspešni VN Portugalske: Težka tekma v blatu, a dober rezultat

Avtor: Aljaž Pirnat
9. 5. 2024, 09.49

Slovenski motokrosist Jan Pancar je pretekli konec tedna na VN Portugalske, ki so jo zaznamovali predvsem izjemno zahtevni, blatni pogoji na trasi, prišel do novega izjemnega uspeha. V elitnem razredu MXGP je prvo vožnjo končal na sijajnem devetem, drugo pa na 16. mestu in si na dirki privozil skupno 11. mesto.

Dirka v portugalski Aguedi je bila za svetovno karavano motokrosa vse prej kot lahka. Sredi prve vožnje je namreč začelo močno deževati, kar je močno zmehčalo podlago trase, kar je številnim voznikom povzročalo obilico preglavic. A slovenska predstavnika sta se znašla dobro.

Petkratni svetovni prvak Tim Gajser je v težkih razmerah dobil prvo vožnjo, po padcu pa je v drugi končal kot deseti, kar je bilo na koncu vendarle dovolj za stopničke. 27-letni Ptujčan je dirko končal na skupnem tretjem mestu. Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar se je prav tako dobro znašel. Z 9. mestom v prvi in 16. mestom v drugi je ob končni razvrstitvi zasedel sijajno 11. mesto in še enkrat več dokazal, da sodi med dirkače najvišjega kalibra.

“Težka dirka v izjemno blatnih pogojih. Potrudil sem se, kakor se je le dalo, in v razredu MXGP končal kot enajsti. Z rezultatom sem zadovoljen, a še naprej bomo trdno delali in poskušali biti še boljši,” je po novem uspehu na svojih socialnih omrežjih zapisal Pancar.

Po prvih petih preizkušnjah letošnjega svetovnega prvenstva Čatežan v skupnem seštevku s 54 točkami na svojem računu zaseda 16. mesto, na vrhu je Gajser, ki ima z 252 točkami 14 točk naskoka pred aktualnim svetovnim prvakom Jorgejem Pradom.

Naslednja postaja sezone bo VN Galicije, ki bo v španskem Lugu na sporedu 12. maja.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več