Floridi veliki derbi lige NHL

Dallas, 13. marca - Hokejisti Floride so ponoči gostovali v Dallasu in po preobratu v zadnji tretjini dobili veliki derbi s 4:3. Gre za obračun, ki ga številni ameriški mediji vidijo tudi v finalu letošnjega boja za Stanleyjev pokal. Florida je z zmago prav tako potrdila prvo mesto na vzhodu in v ligi.

Nemčija, Nuremberg.
Hokej, hokejska palica, hokejski plošček.
Arhiv dpa/STA

Na derbiju v Teksasu so gostitelji vse do 33. minute po golih Jasona Robertsona, Wyatta Johnstona in Joeja Pavelskija vodili s 3:0. Sam Reinhart pa je pred drugim odmorom znižal na 3:1. V zadnjem delu je Florida poskrbela za preobrat. Dvakrat je ob igralcu več na ledu zadel Aleksander Barkov, tudi podajalec pri prvem golu, enkrat pa Sam Bennett.
ž
V derbiju vrha metropolitanske skupine pa so New York Rangers v gosteh premagali Carolino z nogometnim izidom 1:0 in na 16. tekmi dosegli 13. zmago. Edini gol na tekmi je ob koncu prve tretjine dosegel Adam Fox.