Phil Foden je Cityju zagotovil šesto zmago na zadnjih sedmih mestnih derbijih. Foto: EPA

Varovanci Pepa Guardiole so imeli 73 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah, sprožili so osem strelov v okvir vrat, osem strelov mimo ali čez vrata, še enajst strelov jim je tekmec ustavil, izvedli pa so tudi 15 udarcev iz kota. Rdeči vragi so z edinim strelom, ki so ga sprožili v okvir vrat, zadeli v polno, sprožili pa so le še en strel zunaj okvirja, blokiranega strela pa niso imeli.

Zadetek Marcusa Rashforda je bil edini strel rdečih vragov v okvir vrat na celotnem srečanju. Foto: EPA

Evrogol Rashforda za vodstvo rdečih vragov
Sinjemodri so pritisnili v uvodnih minutah, nato pa doživeli hladno prho. Po protinapadu je Marcus Rashford z izjemnim strelom s 23 metrov poslal žogo pod prečko. Lepo ga je zaposlil Bruno Fernandes.

Haaland zgrešil s treh metrov
Po zaostanku je City silovito pritisnil. Vratar rdečih vragov Andre Onana je odlično posredoval po strelih Fodna v 14. in 19. minuti. Tudi Rodri v 33. minuti ga ni mogel ukaniti, ko je poskusil z volejem.

Najlepšo priložnost za izenačenje v prvem polčasu je imel Erling Haaland. Foden mu je z glavo natančno podal, Norvežan pa je s treh metrov streljal čez vrata in lahko se je le prijel za glavo.

Foden zrežiral preobrat
V drugem polčasu se je evropskim prvakom le odprlo. V 56. minuti je Rodri podal do Fodna, ki se je odločil za strel z 20 metrov z levo nogo. Žogo je z diagonalnim strelom poslal pod prečko.

Najboljši strelec Premier lige Erling Haaland je postavil piko na i v sodnikovem dodatku. Foto: EPA

Rdeči vragi so zdržali do 80. minute, ko je Foden končal lepo akcijo, ki sta jo pred tem začela Kevin de Bruyne in rezervist Julian Alvarez.

Haaland postavil končni izid
Končni izid je v 91. minuti po podaji Rodrija postavil Haaland, ki je z 18 goli najboljši strelec Premier lige. Veliko napako je naredil rezervist Sofyan Amrabat, ki je izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, Rodri mu jo je odvzel in zrežiral akcijo za potrditev zmage.

Guardiola: Foden je trenutno najboljši igralec v Premier ligi
"Foden igra res veliko tekem. Vedno je bil velik talent, zdaj pa je dozorel in razume igro. Tudi v obrambnih nalogah je zelo napredoval. Mislim, da je trenutno najboljši igralec v Premier ligi," je igralca tekme pohvalil trener Pep Guardiola.

"Haaland je bil zelo razočaran med odmorom, potem ko je zgrešil. Želim si, da vsako tekmo doseže štiri ali pet zadetkov, kot je to storil v Pokalu FA proti Lutonu. Največji igralci so sposobni že čez 10 sekund pozabiti na zgrešeno priložnost. Veliki tenisači, košarkarji in golfisti tudi zgrešijo, a ostanejo pozitivni," je dodal strateg Cityja.

Naslednjo nedeljo derbi vodilnih na Anfieldu
Liverpool ima tako še vedno točko prednosti pred Manchester Cityjem. Vodilni ekipi se bosta pomerili na kultnem Anfieldu naslednjo nedeljo ob 16.45.

Na drugi nedeljski tekmi je Bournemouth v gosteh z 2:0 premagal Burnley, za katerega vse bolj kaže, da se ne bo mogel rešiti izpada.