[3]
210505

Avtor: Urban Kolman
2. 12. 2023, 10.50

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v 10. krogu lige Nova KBM premagali ECE Triglav z 92:75. Najboljši posameznik pri domači zasedbi je bil osemindvajsetletnik Jan Novak. Dosegel je 18 točk, najbolj so izstopale njegove ukradene žoge in podaje.

Kranjčani kljub strelskemu šovu Lovra Urbihe v Šenčurju niso bili kos domačim košarkarjem. Ti so dosegli peto zmago v sezoni in začasno napredovali na tretje mesto. ECE Triglav je ostal pri dveh zmagah in ostaja v spodnjem domu razpredelnice.

Kranjčani so hitro povedli za šest točk, ob koncu prve četrtine pa so izid povsem obrnili domači in po desetih minutah vodili s 24:19. Prednost je od takrat le še rasla in sredi druge tretjine znašala že 14 točk (39:25).

Na odmor so domači odšli z desetimi točkami naskoka, a še naprej narekovali ritem v drugem polčasu. Po trojki Primoža Kmetiča je prednost narasla na +17 (63:46), v zadnji četrtini pa dvakrat tudi 24 točk.

Varovanci Miljana Pavkovića so tako mirno krmarili proti peti zmagi v sezoni, od blizu pa spremljali strelski šov Urbihe. Ta je odigral tako rekoč celo tekmo in dosegel kar 35 od skupno 75 točk gostov. Iz igre je zadel 13 od 21 metov, od tega pet trojk iz osmih poskusov. V statistiko je vpisal še sedem skokov.

Video is not available for your country.

Vir. STA

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več