Austin Luke je s povprečjem 7,8 najboljši podajalec v državnem prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

V izenačenem prvem polčasu so gostitelji največ vodili za šest (12:6), so pa Šentjurčani ta zaostanek hitro izničili, vseeno pa je na odmor s prednostjo odšel Helios, ki je nato v tretji četrtini zagospodaril na parketu. Varovanci Dejana Jakare so v tem delu srečanja naredili delni izid 19:4. 15 točk je znašala tudi razlika pred zadnjo četrtino, v kateri so zanesljivo zadržali lepo prednost.

Domača zasedba je prevladovala pod obročem. Skok je dobila s 43:27, razmerje v številu točk v raketi pa je bilo 62:44. Helios je zbral tudi še enkrat več podaj (32:16), za kar je bil najzaslužnejši izvrstni Austin Luke, ki jih je imel kar 20. Ob tem je ameriški organizator igre dodal še 15 točk. Najboljša strelca gostiteljev sta bila sicer oba centra. Dennis Tunstall jih je dal 24, Lovro Buljević pa 19. Pri Šentjurju je bil z 20 najboljši Tavian Dunn-Martin.

Krka zaostajala že za 14 ...

Domžalčani so vpisali 12. zmago, oba poraza pa jim je prizadejala vodilna Krka, ki ostaja brez poraza. V Podčetrtku so bolje tekmo začeli gostitelji, medtem ko so se Novomeščani dolgo lovili. Sredi 2. četrtine je bilo celo že 36:22 za Terme Olimie, a nato je Krka strnila vrste in že do polčasa skoraj izničila zaostanek. Odločila je tretja četrtina, ki so jo s kar 33:9 dobili Dolenjci in tekma je bila odločena. Pri gostih je Rok Stipčević 14 od svojih 16 točk dosegel v drugem polčasu. Z zmago varovanci Gašperja Okorna ostajajo pri popolnem izkupičku sezone po 14 odigranih tekmah.

Zlatorog premagal Šenčur

Košarkarji Zlatoroga Laško so v 14. krogu lige Nova KBM v gosteh premagali Ggd Šenčur z 92:91. Gostitelji so vodili le na začetku tekme, prednost osmih točk je celo obetala zanesljivo zmago. Toda nato so se prebudili tudi Laščani, z odličnim metom so prednost izničili, prešli v vodstvo, vodili pa vse do konca. Domači so se jim nekajkrat približali, v zadnjih sekundah pa celo imeli priložnost za izenačenje. Dino Murić bi lahko tri sekunde pred koncem z uspešno izvedenimi tremi prostimi meti domačim priboril podaljšek, vendar je zgrešil že prvega. Zadnjega je nato poskušal zgrešiti namerno, a se mu tudi ta poteza ni posrečila, dosegel je namreč koš za izid 91:92. Nato je na nasprotni strani dva prosta meta zgrešil Jan Copot, toda gostiteljem je zmanjkalo časa.