Izbranci Uroša Zormana so v tem tednu dvakrat premagali najmočnejše tekmece v skupini. Po četrtkovi zmagi v vroči dvorani Morača v Podgorici z 32:29 so bili še precej prepričljivejši v dvorani Bonifika.

V slovenski izbrani vrsti je bil najučinkovitejši Blaž Janc z desetimi goli, Domen Makuc je prispeval šest zadetkov.

Dolenec bo počival vsaj štiri tedne
Zorman je v primerjavi s prvim medsebojnim dvobojem v tem tednu v Podgorici na tribuni pustil Jureta Dolenca, ki bo zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice počival vsaj štiri tedne, ter Stefana Žabića in Tadeja Mazeja, priložnost za dokazovanje na Obali pa sta dobila nekdanja igralca Kopra Staš Jovičić-Slatinek in Grega Krečič ter Velenjčan Jernej Drobež.

V dvorani Bonifika se je zbralo 3400 gledalcev. Vzdušje je bilo imenitno. Foto: www.alesfevzer.com

Janc udarno odprl srečanje
V prvi polovici tekme sta obe izbrani vrsti več pozornosti namenili igri v napadu. V slovenski igri je bilo veliko vzponov in padcev, blestel pa je eden najboljših krilnih igralcev na svetu Blaž Janc. Posavec v dresu Barcelone je v 16. minuti poskrbel za prvo malce višje domače vodstvo na tekmi (12:9), do tega dela igre pa je prispeval šest zadetkov.

Zorman je v prvem polčasu priložnost za dokazovanje ponudil 14 od skupno 16 igralcev, na klopi sta ostala le Domen Makuc in Krečič, njegovi varovanci pa so največ vodili za tri gole (12:9, 15:12, 16:13, 18:15).

Črnogorci kaznovali tehnične napake Slovencev
Slovenski rokometni prvokategorniki – od njih so v zimskem kvalifikacijskem ciklusu manjkali nekateri nosilci igre, kot so Dean Bombač, Borut Mačkovšek in Matej Gaber – so v drugem polčasu nekoliko dvignili tudi igro v obrambi in v 36. minuti prvič na tekmi povedli za štiri gole (20:16). V naslednjih dveh minutah so zaigrali zelo nezbrano v napadu, po seriji tehničnih napak pa so jim Črnogorci povsem zadihali za ovratnik (20:19).

Uroš Zorman je lahko zelo zadovoljen s prikazanima predstavama ta teden proti Črni gori. Foto: www.alesfevzer.com

Janc in Lesjak nista dovolila presenečenja
Slovenci so se nato le zbrali, Janc in Urban Lesjak sta blestela. Prvi je v 42. minuti svoje soigralce po bliskovitem nasprotnem napadu znova popeljal do vodstva štirih golov (24:20), štiri minute pozneje pa je slovenska prednost po simultanki vratarja Lesjaka znašala osem golov (29:21).

Slovenski rokometaši v končnici niso zapravili lepe zaloge v golih, po zanesljivi predstavi so v zadnjih štirih dneh še drugič zaporedoma premagali Črnogorce in si zagotovili 14. nastop na evropskem prvenstvu.

Zorman navdušen nad navijači, ki so dihali s fanti
"Rad bi se zahvalil Kopru in fantastični publiki, ki je dihala s fanti. Skupaj smo ustvarili lep praznik rokometa. Bila je trda, moška tekma. Tokrat smo bili prepričljivejši, vseeno pa moramo še naprej napredovati in se osredotočati na svojo igro. Fantom čestitam za zmago,” je bil zadovoljen selektor Zorman.

Kristjan Horžen je dodal: "Najprej bi se zahvalil navijačem, ki so nas prišli podpreti v velikem številu. Vedno je lepo igrati pred polno dvorano. V prvem polčasu nismo bili na najvišji ravni, naredili smo preveč napak v obrambi in napadu, zaradi česar je tekmec dosegel nekaj lahkih zadetkov. Drugih 30. minut je bila naša obramba agresivnejša, pokazali smo pravi obraz. Zmaga je bila povsem zaslužena.”

Spomladi še dve tekmi kvalifikacij
Slovenija je v jesenskih kvalifikacijah najprej v Mariboru premagala BiH z 28:20, nato pa v Prištini še Kosovo z 29:24. Spomladi jo čakata še dve tekmi, najprej se bo 27. aprila v Cazinu pomerila z BiH-om, tri dni pozneje pa bo v Velenju gostila Kosovo.

Janc in Makuc blestela v Bonifiki in popeljala Slovenijo na EP

Sorodna novica Pred slovenskimi rokometaši padla črnogorska trdnjava Morača

KVALIFIKACIJE ZA EP 2024 (M), skupina 7:
SLOVENIJA
– ČRNA GORA
37:30 (18:16)

Slovenija: Lesjak, Kastelic, Blagotinšek 1, Henigman 1, Janc 10, Cehte 4, Jovičić-Slatinek, Kodrin 2, Zarabec 5 (2), Horžen 4, Ovniček, Makuc 6, Krečič 1, Novak 2, Vlah 1, Drobež.

Črna gora: Matović, Braunović, Bakić 1, Dragašević 2, M. Vujović 5 (3), Čavor 3, Lazović 1, Čepić 3, Čorsović 2, B. Vujović 8 (3), Radović 1, Kaludjerović 3, B. Simić, Vujačič 1, Radović, Andjelić.

Sedemmetrovke: 2/3; 6/7.

Izključitve: 14; 4 minute.

BIH – KOSOVO
25:18 (10:7)

Vrstni red: Slovenija 8, Črna gora 4, BiH 4, Kosovo brez točk.

Zorman še išče izrazitega strelca od daleč, a verjame v uspeh na evropskem prvenstvu