Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.02.2024 23:00:49

PSG upravičil vlogo favorita, Bayern poražen v Rimu

Nogometaši Lazia in Paris Saint-Germaina so uspešno začeli osmino finala lige prvakov. Na prvih tekmah so Rimljani z 1:0 premagali Bayern, Parižani pa z 2:0 Real Sociedad.

Bavarci so kljub ne najboljši popotnici, ko so izgubili v domačem prvenstvu proti Bayerju, v Rim prišli kot favoriti in v prvem polčasu so to vlogo upravičili, saj so prevladovali in bili nevarnejši. Že v uvodnih minutah so zapravili dve priložnosti, nevarna pa sta bila predvsem poskusa Leroya Saneja v 32. minuti s prostega strela in Jamala Musiale v 40., ko je tudi le za malenkost zgrešil cilj.

Obe ekipi sta pogrešali kar nekaj igralcev, pri Bayernu so med drugimi manjkali Serge Gnabry, Kingsley Coman in Alphonso Davies, pri Laziu je bilo odsotnosti nekaj manj in prav Italijani so imeli takoj po začetku drugega dela priložnost za vodstvo, a je Manuel Neuer dobil dvoboj z Gustavom Isaksenom.

Italijani so v 67. minuti prišli tudi do najstrožje kazni in igralca več, saj je po prekršku v v kazenskem prostoru rdeči karton dobil Dayot Upamecano, s čimer se Bavarci nikakor niso mogli sprijazniti. Z bele pike je v 69. minuti zadel Ciro Immobile. Medtem ko so se gostje trudili priti vsaj do izenačenja, pa so imeli Rimljani še dve obetavni akciji za povišanje prednosti, a je ostalo pri 1:0.

Tako kot Bavarci v Rimu je bil tudi PSG v Parizu favorit v boju z Realom Sociedadom. Čeprav je Kylian Mbappe v šesti minuti imel lepo priložnost za vodstvo, pa so v enakovredni predstavi v prvem polčasu nekoliko boljši vtis pustili Baski, ki so bili kljub odsotnosti kapetana in napadalca Mikela Oyarzabala konkretnejši, med drugim je ob koncu prvega dela Mikel Merino zadel prečko.

Čeprav so gosti tudi v uvodu drugega dela kazali dober obraz, pa so v 58. minuti po kotu povedli vse odločnejši Parižani, svoj 31. gol v sezoni v vseh tekmovanjih je iz bližine dosegel Mbappe. Isti igralec je le nekaj trenutkov pozneje zadel še prečko, v 70. minuti pa je domača zasedba podvojila prednost, Bradley Barcola je prodrl po levi strani kazenskega prostora in zadel.

V torek je Leipzig s slovenskima igralcema Benjaminom Šeškom in Kevinom Kamplom doma proti Realu Madridu izgubili z 0:1. Na drugi tekmi večera je branilec naslova Manchester City v gosteh pri Koebenhavnu slavil s 3:1.

Prihodnji teden bodo še obračuni Interja in madridskega Atletica z Janom Oblakom, PSV Eindhovna in Borussie Dortmund, Napolija in Barcelone ter Porta in Arsenala.

Povratne tekme bodo 5., 6., 12. in 13. marca.