Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 26.02.2023 21:21:56

Manchester Unitedu ligaški pokal

Nogometaši Manchester Uniteda so zmagovalci angleškega ligaškega pokala. V finalu so v Londonu na Wembleyju z 2:0 premagali Newcastle.

Oba gola so dosegli v prvem polčasu, najprej je v 33. minuti z glavo mrežo zatresel Brazilec Casemiro, nato so tekmeci zabili še avtogol, v 39. minuti je bil nesrečnež Sven Botman, ki ga je žoga zadela po strelu Marcusa Rashforda.

Za Manchester United je to šesti naslov v tem tekmovanju, v katerem je desetkrat igral v finalu, medtem ko je bil Newcastle neuspešen še v drugem poskusu in ostaja brez naslova. Prvi finale je igral leta 1976, ko je izgubil proti Manchester Cityju.

Za United je to v vseh tekmovanjih prva lovorika po letu 2017, ko je prav tako dobil ligaški pokal in se kasneje podpisal še pod lovoriko v evropski ligi.

Značke: nogomet, anglija