Yam Madar je bil s 23 točkami prvi strelec Partizana. Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Partizan tudi po 5. krogu ostaja edina neporažena ekipa, Krka pa je doživela svoj tretji poraz.

Rok Stipčević je tekmo odprl s trojko (0:3). Gostitelji so hitro odgovorili na enak način, trojko je zadel slovenski košarkar Gregor Glas (3:3). Na obeh straneh so sledili neuspešni napadi, po več kot dveh minutah igre pa je za Partizan trojko zadel Zach LeDay (6:3). Partizan je podvojil prednost (11:5). Beograjčani so z agresivno obrambo otežili pot Krke do koša, a tudi sami niso bili uspešni v napadu, tako da so prvo četrtino končali s sedmimi točkami prednosti (18:11).

V uvodu druge četrtine so sledile slabe minute za Krko. Partizan je s petimi zaporednimi točkami – Yam Madar je polagal, Nemanja Dangubić pa je zadel trojko – povedel z dvomestno prednostjo (23:11). Po minuti odmora Daliborja Damjanovića je trojko zadel še Kevin Punter za +15 (26:11). Po skoraj treh minutah igre v tem delu tekme je Krka vknjižila točke, drugo novomeško trojko je zadel Luka Lapornik (26:14). Punter je v nadaljevanju zadel še tri trojke za +19 (37:18). Krki je do polčasa uspelo nekoliko znižati zaostanek (43:28).

Le šest točk Krke v tretji četrtini
Drugi polčas je Partizan začel z dvema trojkama (zadela sta Rodions Kurucs in Glas) za prednost 21 točk (49:28). Prve točke za Krko v tem delu igre je po skoraj štirih minutah igre dosegel Hasahn French (51:30). Partizan je na krilih nekdanjega NBA-jevca, Latvijca Kurucsa, povedel za kar +26 (56:30). Drugi koš za Krko je znova dosegel French, pod koš mu je podal Stipčević (56:32). Glas je s trojko popeljal Partizan do +27 (61:34). Krka je v zadnjo četrtino vstopila s 30 točkami zaostanka (64:34).

+47 za Partizan
Dušan Miletić in Madar sta zadela na začetku zadnje četrtine za +34 (68:34). Partizan je nadaljeval agresivno obrambo, Krka je žoge izgubljala kot za stavo, napada ni in ni mogla realizirati. Uspešno je napad zaključila po skoraj treh minutah igre v zadnjem delu igre, ko je zadel Temple Gibbs (68:36). Kurucs je ukradel žogo in hitro stekel v protinapad, ki ga je zaključil z zabijanjem (72:36). A prednost Partizana se je višala, po štirih zaporednih točkah Dallasa Moora je vodila za 38 točk (76:38). Ko je trojko zadel še Yamar, je Partizan vodil za 41 točk (79:38). Ob koncu tekme so varovanci Željka Obradovića povedli z najvišjo prednostjo – 47 točk (92:45).

Partizan povozil Krko v Beogradu
Liga ABA na TV SLO 2 in MMC-ju!

V 5. krogu Lige ABA bo Cedevita Olimpija v nedeljo ob 19.00 gostila Budućnost. Tekmo si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na TV SLO 2 in MMC-ju.