Mariborčani so odlično začeli spomladanski del. Premagali so Koper z 1:0 in Olimpijo na derbiju v Ljudskem vrtu z 2:0. To je bila že njihova sedma zaporedna zmaga. Domžale ostajajo nerešljiva uganka za slovenske prvake v letošnji sezoni. Jeseni so izbranci Simona Rožmana dobili obe tekmi, tokrat pa so osvojili točko.

Josip Ilićić je manjkal zaradi izključitve na derbiju in dobil kazen prepovedi igranja na dveh tekmah, tako da bo moral izpustiti tudi nedeljski dvoboj s Celjem v Ljudskem vrtu.

Božić zadel prečko, Kovačević pa vratnico
Vijoličasti so začeli odločno. Ivan Brnić je ušel po levi strani, ob podaji v sredino Domžalčanom ni uspelo izbiti žoge, Marko Božić pa je stresel prečko v 59. sekundi. V 11. minuti je Brnić imel tudi sam priložnost, da povede svojo ekipo v vodstvo, toda njegov strel z leve strani kazenskega prostora je vratar Ajdin Mulalić ubranil.

Gostitelji so kmalu vzpostavili ravnotežje. V 22. minuti so gostitelji zahtevali enajstmetrovko, potem ko je žoga zadela Gregorja Sikoška v kazenskem prostoru v roko. Videosodnik se po pregledu posnetka ni odločil za najstrožjo kazen. V 36. minuti je po predložku Jošta Piška s prostega strela v kazenski prostor pritekel Franko Kovačević, izognil se je prepovedanemu položaju in z volejem z desno nogo poslal žogo v vratnico.

Domžalčani so v letošnji sezoni osvojili že sedem točk proti vijoličastim. Foto: www.alesfevzer.com

Kovačević priigral najstrožjo kazen in jo unovčil
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je po zračnem dvoboju z Maxom Watsonom na tleh obležal Kovačević, sodnik Alen Bubek se ni oglasil, a se je odzval videosodnik. Glavni delivec pravice si je ogledal posnetek ob stranski črti in pokazal na belo točko. Kovačević je z desno nogo poslal žogo tik ob vratnici v mrežo, vratar Ažbe Jug je obstal na sredini.

V drugem polčasu je pri Domžalčanih v igro vstopil Žiga Repas, brat Jana Repasa, ki igra za Maribor, in takoj prisilil vratarja Ažbeta Juga v posredovanje.

Ostrostrelec Vipotnik izenačil četrt ure pred koncem
V nadaljevanju so Mariborčani pritiskali na domača vrata, a vse do 74. minute niso imeli resnejše priložnosti. Takrat je nekdanji igralec Domžal Arnel Jakupović lepo podal žogo v prazen prostor, najboljši strelec Prve lige Žan Vipotnik je spretno preigral vratarja Mulalića in poslal žogo v mrežo.

Do konca je Vipotnik ob premoči svoje ekipe še nekajkrat zagrozil, v 82. minuti bi lahko z glavo zadel po kotu, a še prej bi lahko znova v vodstvo prišli Domžalčani, ko je Kovačević streljal slabo in Jug ni imel resnejšega dela.

V nedeljo ob 15.00 bo Maribor gostil Celje na derbiju 24. kroga.