167552

Pancar: “Vožnja na mivki se počasi izboljšuje”

Avtor: Urban Kolman
17. 8. 2022, 12.20

Poleg Tima Gajserja, ki je na VN Finske osvojil nov naslov svetovnega prvaka, je na Finskem zopet tekmoval tudi Jan Pancar. Dolenjec je ponovno zabeležil solidna rezultata. Po sobotnih kvalifikacijah, kjer je bil deseti, je prvo dirko v nedeljo zaključil na 12. mestu. Na drugi je rezultat izboljšal in se vrnil na 10. mesto, skupno je bil enajsti. Tako je ostal v igri končno uvrstitev med prvo deseterico. V skupnem seštevku je ostal na 12. mestu.

Pancar je tako na Finskem zbral 20 točk, za skupno 10. Liamom Evertsom zaostaja za 13 točk, medtem ko je 11. Isak Gifting pred njim z razliko 11 točk. Do konca sezone sta na vrsti še dve dirki v Franciji in Turčiji, zato bo Pancar še imel priložnosti, da prehiti oba tekmeca za 10. mesto.

Pancar je po dirki na Instagramu zapisal: “Zadovoljen sem z vožnjo na mivki, večinoma z drugim motorjem. Vožnja na mivki se počasi izboljšuje.”

S tem je mladi dirkač ponovil dejstvo, da mu mivka ni najljubša podlaga. Zato pa se toliko bolj veseli dirk na VN Charente Maritime, kjer se vrača na trdnejšo podlago.

View this post on Instagram

A post shared by Jan Pancar (@janpancar253)

VN Charente Maritime v nedeljo ob 13.00 na Š1!

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več