smučarski tek, šprint, oberhof

Slovenca brez možnosti že v kvalifikacijah

Miha Šimenc | Miha Šimenc je bil v kvalifikacijah 61. | Foto Grega Valančič/Sportida

Miha Šimenc je bil v kvalifikacijah 61.

Po novoletni turneji se svetovni pokal v smučarskem teku nadaljuje v nemškem Oberhofu, kjer so se tekmovalci in tekmovalke najprej pomerili v šprintu. Slovenske barve sta zastopala Miha Šimenc in Miha Ličef ter obstala že v kvalifikacijah. Zmagala sta Švedinja Linn Svahn in Norvežan Erik Valnes.

Na 1,3 kilometra dolgi progi v Oberhofu je šprint potekal v klasičnem koraku. Nobenemu od slovenskih predstavnikov se ni uspelo prebiti v izločilne boje. Miha Šimenc je na 61. mestu zaostal 11,51 sekunde za zmagovalcem kvalifikacij, Norvežanom Haraldom Oestbergom Amundsenom, Miha Ličef pa je zasedel 70. mesto z zaostankom 18,22 sekunde.

Za Linn Svahn sta se uvrstili njeni rojakinji Frida Karlsson (+0,33) in Jonna Sundling (+2,06), za Erikom Valnesom pa njegova rojaka Ansgar Evensen (+0,40) in Even Northug (+3,31).