Oglasno sporočilo
Objavljeno: 3.4.2024

 Pet ključnih pristopov za zaščito delovnih postaj v podjetju pred kibernetskimi grožnjami

V današnjem digitalnem svetu, kjer so delovne postaje ključno orodje za iz­vajanje poslovnih dejavnosti, je var­nost ključnega pomena. Naivno je pričako­vati, da smo samo z uporabo protivirusnega programa in požarne pregrade na spletu var­ni. Dnevno namreč nastajajo novi virusi, izter­jevalski programi in druga zlonamerna pro­gramska oprema, katere namen je uničiti, od­tujiti ali kako drugače manipulirati z vašimi občutljivimi podatki. Ker za efektivno varnost potrebujemo večplastne rešitve, si v nadalje­vanju oglejmo nekaj ključnih pristopov za iz­boljšanje varnosti na vaših napravah.

Najpomembnejši pristop je izobraževanje zaposlenih

Najpomembnejši del vsakega varnostnega pristopa je izobraževanje zaposlenih o kiber­netskih grožnjah. Namreč še vedno je glavni vektor napadov ravno spletna pošta, prek ka­tere se v podjetje nehote lahko vnese varno­stne grožnje. Zaposleni bi morali biti seznanje­ni s tveganji, ki obstajajo, in se znati primerno odzvati na potencialne grožnje. Redno izo­braževanje in usposabljanje zaposlenih so tu ključnega pomena.

Varnostno posodabljanje in arhiviranje

Redno posodabljanje programske opre­me je kritičnega pomena. Posodabljanje ope­racijskih sistemov in aplikacij je ključno za zmanjšanje ranljivosti delovnih postaj, saj po­sodobitve pogosto vključujejo varnostne po­pravke, ki odpravljajo znane ranljivosti. Na ta način naredimo veliko za samo zaščito pod­jetja, še posebej pomembno pa je, da se var­nostne posodobitve namestijo takoj, ko so na voljo. V ta namen se lahko poslužimo tudi av­tomatizacije procesa in tako zagotovimo ažur­nost.

Arhiviranje nam omogoči možnost obnovi­tve sistemov in podatkov v primeru, če bi bili kompromitirani.

Uporaba močnih gesel in dvofaktorske avtentikacije

Zaščita dostopa do delovnih postaj, aplika­cij in podatkov z močnimi gesli in uporabo ve­čfaktorske avtentikacije je dandanes nujna, saj lahko prepreči nepooblaščene dostope. Reši­tve, kot je Cisco DUO, nam pri tem znatno po­magajo, saj omogočajo napredno večfaktor­sko zaščito z uporabo žetonov, certifikatov ali biometrije.

Segregacija dostopov in uporabniških pravic

S segregacijo dostopov omejimo dostop do občutljivih podatkov le tistim uporabni­kom, ki jih dejansko potrebujejo za opravlja­nje svojega dela. S tem tudi zmanjšamo mo­rebitno škodo pri zlorabi dostopa, ki bi nasta­la kot posledica varnostnega incidenta. Z defi­nicijo ustreznih dostopov se olajša morebitna forenzična preiskava, saj se poveča sledljivost odgovornosti.

Implementacija EDR-sistemov za proaktivno zaščito

Rešitve za odkrivanje in odziv na končnih točkah (EDR) omogočajo neprekinjeno spre­mljanje aktivnosti na delovnih postajah in hitro odkrivanje neobičajnih ali potencialno nevarnih dejavnosti. Na tak način lahko or­ganizacije preprečijo kibernetske napade ali pa se nanje odzovejo v realnem času, saj se varnostna kontrola preseli na delovne posta­je in s tem bliže izvoru potencialne grožnje. Rešitve, kot je ALEF OctoShield, omogoča­jo efektivno varnost delovnih postaj, preno­snikov, mobilnih telefon in drugih na omrež­je priključenih naprav. Za več informacij o efektivni varnosti in EDR-rešitvah skenirajte QR-kodo.

Naroči se na redna tedenska ali mesečna obvestila o novih prispevkih na naši spletni strani!

Komentirajo lahko le prijavljeni uporabniki

 
  • Polja označena z * je potrebno obvezno izpolniti
  • Pošlji