Tim Gajser je rutinsko ohranil veliko prednost v skupnem seštevku. Foto: Leon Andrejka

Prvo vožnjo je dobil Francoz Maxim Renaux (Yamaha), drugo pa Gajserjev najbližji zasledovalec v skupnem seštevku Jeremy Seewer (Yamaha), ki pa je glede na Slovenca pridobil zgolj sedem točk. Švicar je dobil VN Švedske, Gajser je bil drugi.

Do konca so še tri dirke, naslednja prihodnji konec tedna na Finskem, ki lahko že okrona Gajserja za svetovnega prvaka elitnega razreda motokrosa.

"Če končaš na drugem mestu na dirki, ni slab rezultat, toda malo sem slabe volje, ker je bilo tako težko prehitevati. V obeh vožnjah po prvem krogu ni bilo nobenega prehitevanja, tako da po slabšem startu v prvi vožnji pravzaprav nisem imel možnosti, da bi devetič v sezoni zmagal," je Gajser dejal za spletno stran svoje ekipe Honda in dodal: "A kakorkoli, za nami je še ena dirka, še vedno pa sem v zelo dobrem položaju. Vztrajal bom na visoki ravni in naslednji teden na Finskem upam na zmago."

V prvi vožnji so trojno zmago slavile Yamahe, ki so najbolje krenile s starta. Gajser, drugi v kvalifikacijah, je ves čas vozil na četrtem mestu in na koncu za zmagovalcem zaostal dobrih osem sekund.

V drugi vožnji se je Gajser že v uvodnem krogu prebil na drugo mesto za Seewerja in dirko mirno pripeljal do konca. Švicar je po odstopu Renauxa slavil tudi skupno, kar je njegova tretja letošnja zmaga, skupno pa peta.

V šibkejšem razredu MX2 je slovenski dirkač Jan Pancar osvojil deveto mesto in novih 24 točk za SP, potem ko je bil 12. v prvi vožnji in šesti v drugi. Slavil je Belgijec Jago Geerts pred Francozom Tomom Viallejem in Nemcem Simomonm Längenfelderjem. V SP-ju vodi Geerts s 637 točkami, Pancar je 12. z 224.