180701

NHL: Kralji s pomočjo Kopitarja do nove zmage

Avtor: Urban Kolman
4. 1. 2023, 08.14

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan v severnoameriški ligi NHL vodi Slovenec Anže Kopitar, so tokrat na domačem ledu v derbiju zahodne konference gostili Dallas Stars in Teksašane premagali s 3:2. Med strelce se je vpisal tudi Kopitar, ki je z izjemnim strelom zadel za vodstvo kraljev z 2:1.

Kralji so bolje odprli tekmo in po golu Rasmusa Kuparija uvodno tretjino končali z 1:0. V drugi so se gosti prebudili in dvakrat izenačili.

Najprej se je med strelce vpisal Miro Heiskanen, po golu Kopitarja, ki je zadel po podajah Drewa Doughtyja in Quintona Byfielda, pa je razmerje moči po dveh tretjinah tekme izenačil Jason Robertson.

To je bila za Kopitarja že 59. točka (21 golov, 38 podaj) na 67 tekmah proti Dallasu.

Odločilni zadetek za zmago kraljev, ki kljub današnjemu slavju na tretjem mestu zahodne konference še zaostajajo za drugouvrščenimi zvezdami, je z igralcem več na ledu dosegel Adrian Kempe.

Domači vratar Pheonix Copley je zbral 28 obramb.

Naslednja tekma kralje, ki so zmagali še sedmič na zadnjih devetih tekmah, čaka v petek, ko bodo v domači dvorani Crypto.com Arena gostili vodilno ekipo prvenstva NHL, Boston Bruins.

Vir: STA

1

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

2

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več