201115

Celjani v Izraelu doživeli visok poraz

Avtor: Aljaž Pirnat
24. 8. 2023, 21.10

Nogometaši Celja so izgubili prvo tekmo zadnjega kroga kvalifikacij za skupinski del konferenčne lige. V Tel Avivu jih je s 4:1 (1:1) premagal najuspešnejši izraelski klub, 23-kratni prvak te države, Maccabi Tel Aviv.

Za Izraelce je na tekmi ekip, ki jih vodita nekdanja soigralca pri Liverpoolu Robbie Keane in Albert Riera, tri gole dosegel zvezdnik Eran Zahavi, prvega v 22. minuti z enajstmetrovke, drugega v 51. minuti, tretjega pa z glavo v 72. minuti. V sodniškem dodatku je končni izid postavil Dor Turgeman, za Celjane je v 29. minuti izenačil Gregor Bajde.

Celjani so tako zabeležili prvi evropski poraz v sezoni na gostovanjih, na prejšnjih dveh so zmagali. Gostovanje v Tel Avivu je pokazalo, da bodo imeli težko delo, če se bodo želeli uvrstiti v konferenčno ligo, saj se je Maccabi pokazal kot odlična ekipa, ki bi lahko zmagala še z večjo razliko. Da ni bilo tako, je zaslužen predvsem vratar Celjanov Matjaž Rozman.

Povratna tekma bo naslednji četrtek v Ljubljani.

Vir: STA

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več