REDAKCIJA - KOLOFON (EKIPA)

Registracija edicije: Elektronski časopis INSAJDER je vpisan pri Ministrstvu za kulturo z odločbo št. 006-203/01 pod zaporedno številko 36. Mednarodna serijska številka edicije: ISSN 1408-0990. Odgovorni urednik Igor Mekina.

Drakonske kazni za »razsipneže«: Kršitelje švicarskih »pravil ogrevanja« čaka celo - zapor

Drakonske kazni za »razsipneže«: Kršitelje švicarskih »pravil ogrevanja« čaka celo - zaporLe v zaporu bo toplo: Cena za vroče radiatorje doma. Vir: Zajem zaslona, Telegram

Vse kaže, da se nam ob »omejevalnih ukrepih« v zvezi s covidom-19 v Evropi bližajo še časi novih »omejevalnih ukrepov« - na področju gretja in še kje.

Švicarska vlada je že sprejela drastične ukrepe za ublažitev energetske krize, ki je zajela Evropo, je v torek poročal lokalni časopis Blick.

Tisti, ki bodo to zimo kršili vladne predpise o ogrevanju, bi lahko prejeli denarno kazen ali končali celo v zaporu, so zapisali.

Po pravilih, uvedenih v novi vladni uredbi, lahko stavbe s plinskimi ogrevalnimi sistemi ogrevajo prostore le do 19 stopinj Celzija.

Toplo vodo lahko segrejejo le do 60 stopinj Celzija, sevalni grelci pa so prepovedani.

Bazeni in savne v Švici bodo to zimo morali ostati - hladni.

Tisti, ki bodo kršili pravila, se lahko soočijo z denarno kaznijo do 180 dnevnih denarnih enot ali končajo za zapahi za tri leta, poroča Blick.

Res pa je, da je za zapahi zaporov - ogrevanje zagotovljeno, sarkastično dodajajo nekateri komentatorji...

Res pa je, da je za zapahi zaporov - ogrevanje zagotovljeno, sarkastično dodajajo nekateri komentatorji...

Dnevna cena v tem primeru lahko znaša od 30 do 3000 švicarskih frankov (okoli 30 do 3050 evrov), odvisno od resnosti kršitve in ekonomskega položaja storilca, še navaja dnevnik.

Komunalna podjetja in druga podjetja, ki namerno presežejo svoje plinske kvote, se bodo morala soočiti s še strožjimi kaznimi, opozarja Blick, ne da bi se spuščal v podrobnosti.

Vlada sicer pravi, da ne namerava pošiljati policiste v stanovanja.

»Nismo policijska država,« je prejšnji teden na tiskovni konferenci dejal minister za gospodarstvo Guy Parmelin.

Dodal pa je, da so možne »naključne kontrole« s strani organov pregona.

Švicarski kantoni morajo zdaj do 22. septembra predložiti pripombe in pomisleke v zvezi z vladnim osnutkom odloka.

Zahodne sankcije, ki so bile uvedene Rusiji kot odgovor na vojaško operacijo Moskve v Ukrajini, so povzročile, da so se cene plina povzpele na rekordne vrednosti in povečale splošno inflacijo.

Cene zemeljskega plina v Evropi so se v ponedeljek zvišale za 30 odstotkov, potem ko ruski plinovod Severni tok 1 zaradi težav z vzdrževanjem, povezanih s sankcijami, ni začel znova obratovati.

Ruski energetski velikan Gazprom, ki upravlja zadevni plinovod, je dejal, da bo ta plinska pot ostala zaprta za nedoločen čas.

Kremelj je dodal, da bo delovanje plinovoda onemogočeno, dokler bodo veljale zahodne sankcije proti Rusiji.

Naše delo na Insajder.com z donacijami omogočate bralci.

Delite članek