Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

1 22.11.2022 06:56:17

Poškodba Dragića, Chicago pa ... Doma igrali z najboljšo ekipo lige NBA, razplet pa nepričakovan!

Košarkarji Chicago Bulls, katerih barve v severnoameriški ligi NBA zastopa tudi slovenski zvezdnik Goran Dragić, so poskrbeli za odmevno zmago. Biki so v domači dvorani United Center slavili zmago proti Boston Celtics s 121:107, s katero so obenem zaustavili zmagoviti niz devetih tekem najboljše ekipe prvenstva NBA ta čas.

Prvi strelec bikov je bil DeMar DeRozan z 28 točkami, Zach LaVine, je k zmagi dodal 22 točk, Patrick Williams 17, Nikola Vučević pa 12 točk in 13 skokov.

Dragić je tokrat odigral sedem minut, v tem času pa je ukradel eno žogo. Razlog za manjšo minutažo je bila bržkone poškodba ramena, zaradi katere se je v prvi četrtini odpravil celo v slačilnico. V drugi četrtini se je sicer vrnil na parket, a vrgel vsega enkrat na nasprotni koš. Po prvih podatkih naj bi si poškodoval ramo, trener Chicaga pa je po tekmi razkril, da gre v resnici za težave z vratom.

"Ta zmaga je za nas res zelo pomembna. Zdaj smo izgubili kar nekajkrat zaporedoma, tekmeci pa so nizali zmage. Mislim, da smo dobra ekipa, vendar še vedno precej nihamo in igramo tudi slabo. Ta zmaga je pomembna zlasti za preobrat v naših glavah," je po zmagi dejal LaVine.

S 13 zmagami ob le štirih porazih imajo Kelti kljub temu še vedno najboljši izkupiček to sezono in so ne le na vrhu vzhodne konference, temveč tudi najboljša ekipa lige.

Jayson Tatum je za goste zbral 28 točk, 11 skokov in sedem podaj, Jaylen Brown pa 25 točk in sedem skokov.

Naslednja tekma bike čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Milwaukee Bucks.

Značke: nba, košarka