Veliki osmoljenec osupljive drame na Wandi Metropolitano. Yannick Carrasco je preveč po sredini ustrelil z 11 metrov, po prečki Saula pa je tretji poskus Reinilda v peto zadel prav Belgijca in žoga se je odbila čez gol Leverkusna. Foto: Reuters

Porto prvi našel pot do mreže Brugga

V skupini B je bil popoldne dvoboj vodilnih, kjer pa je Club Brugge sklenil svoj sanjski niz brez prejetega gola, saj je Porto v Belgiji slavil s kar 4:0.

Ključni trenutek tekme se je zgodil v 51. minuti, ko je gostujoči vratar Diogo Costa ubranil najstrožjo kazen Noa Langu. Tretja ubranjena 11-m v tej sezoni za 23-letnega portugalskega vratarja, kar je nov rekord Lige prvakov. V 20 minutah, ki so sledile, je Porto zadel še trikrat, pri čemer je drugi gol na tekmi dosegel Mehdi Taremi.

Francoski sodnik Clement Turpin z znakom za VAR. Zaplet in razplet, o katerem se bo še dolgo govorilo, a na koncu so tako Atleti kot Bayer ostali brez izločilnih bojev letošnje Lige prvakov. Foto: Reuters

Ko dobiš 11-m po zadnjem žvižgu ...

Teoretično je Atletico Madrid še ostajal v igri za napredovanje, a bi moral dobiti obe preostali tekmi. Kapetan Slovenije Jan Oblak je tudi kot kapetan Atletica branil vrata Madridčanov, kjer pa so ga lekarnarji v prvem polčasu iz štirih strelov v okvir matirali kar dvakrat.

V drugem polčasu je Rodrigo de Paul z izrednim golom že zgodaj izenačil na 2:2, nato pa so se vrstile zapravljene priložnosti gostiteljev druga za drugo. Kapetan Leverkusna Lukáš Hrádecký je zbiral obrambe, domači navijači pa so že obupavali.

Po več kot petih minutah sodnikovega dodatka je Clement Turpin že odpiskal konec tekme, a nato je posredoval VAR. Ob zadnjem kotu je pred gol prišel tudi Oblak in ravno pred njim je prišlo do dotika – z roko je igral Piero Hincapié. Po preverjanju videoposnetka je francoski sodnik pokazal na belo točko, s katere bi Atleti lahko dosegli zmago s 3:2.

Oblak zelo razočaran po izpadu iz Lige prvakov

... a zapraviš 11-m, streseš prečko in še blokiraš strel za 3:2

Yannick Carrasco je ustrelil, a preveč po sredini in Hrádecký je zbral že deveto obrambo večera, odbito žogo je z glavo pobral Saúl Ñíguez, a je ustrelil v prečko, tretjo priložnost za zmago je dobil branilec Reinildo, a je žogi pot v mrežo nehote preprečil nesrečni Carrasco.

Neverjeten razplet, po katerem je že znano, da iz skupine B napredujeta Club Brugge in Porto, medtem ko se bosta Atletico in Leverkusen v zadnjem krogu na daljavo borila za vstop v Evropsko ligo.

Kapetan Atletica Jan Oblak ni mogel verjeti lastnim očem, kaj se je zgodilo v zadnjih sekundah tekme v Madridu. Foto: Reuters
Veselje igralcev Interja, ki so razblinili vse upe Barcelone. Milančani so se krog pred koncem skupinskega dela pridružili Münchenčanom v izločilnih bojih iz skupine C. Foto: Reuters

Tekmo v Milanu so bolje začeli češki prvaki, ki so se nekajkrat znašli v polpriložnostih, a niso resno ogrozili vrat Interja, ki jih je branil André Onana, medtem ko je bil Samir Handanović na rezervni klopi.

Džeko vpleten v vse gole Interja

Po dobre pol ure igre je Alessandro Bastoni poslal visok predložek z leve strani, Džeko je v skoku namenoma prepustil žogo Henriku Mhitarjanu, ki se je prikradel za njegovim hrbtom, in Armenec je z glavo zadel za 1:0. Pred odmorom so črno-modri podvojili prednost po natančni in hitri akciji. Federico Dimarco je prodrl po levi strani in podal Nicoli Barelli, ki je s prvim dotikom našel Edina Džeka in napadalec Interja je rutinirano dobil dvoboj iz oči v oči z vratarjem Viktorie Jindřichom Staněkom.

Po dobri uri je bilo na San Siru in v skupini C dokončno vse jasno. V 66. minuti je Lautaro Martinez sredi kazenskega prostora zaposlil Džeka in 36-letni Bošnjak je zatresel za 3:0. Konec vseh upov za Barcelono, ki ji je še pred večernim derbijem z Bayernom preostalo le še nadaljevanje mednarodne sezone v Evropski ligi. Piko na i tekmi v Milanu je postavil rezervist Romelu Lukaku, ki je v 87. minuti zadel za končnih 4:0.

Inter napolnil mrežo Viktorie Plzen
Sadio Mané je po hitrem protinapadu takole načel mreže Barcelone. Foto: Reuters

Lahko delo Bayerna proti malodušni Barceloni

Na tekmovalno nepomembnem derbiju Barcelona – Bayern je bilo vidno malodušje pri gostiteljih, medtem ko so nemški prvaki s premešano zasedbo igrali sproščeno in smrtonosno iz protinapadov.

Gnabry s podajama poskrbel za 2:0

Dvakrat v prve pol ure je Serge Gnabry s kirurškima podajama zrežiral vodstvo z 2:0. Že v 10. minuti je zadel Sadio Mané, v 31. minuti pa je bil natančen še Eric Maxim Choupo-Moting. 33-letni osrednji napadalec je zadel na četrti zaporedni tekmi Bayerna, pri čemer je prispeval zdaj peti gol.

Barcelona je streljala s slepimi naboji, za konec pa je rezervist Benjamin Pavard v 95. minuti zadel za končno slavje Bavarcev sredi Barcelone s 3:0. Münchenčani so ohranili popoln izkupiček in se bodo v izločilne boje podali kot nosilec skupine C.

Mo Salah je prispeval gol in podajo za zmago Liverpoola s 3:0 pri Ajaxu. Egipčan je bil v Ligi prvakov zdaj vpleten že pri 51 zadetkih (39 golov in 12 podaj). Foto: Reuters

Vse odprto v skupini D

Najbolj izenačena skupina D je edina, v kateri je odprto še prav vse. Vsi štirje klubi imajo možnost, da si čez teden dni v zadnjem krogu priigrajo preboj v šestnajstino finala. Tottenham ima osem točk, Sporting in Eintracht Frankfurt sedem, Marseille pa šest.

V Londonu so Portugalci povedli, Rodrigo Bentancur je v 80. minuti izenačil, v sodnikovem dodatku je mrežo zatresel še Harry Kane, vendar je sodnik gol po ogledu posnetka razveljavil. Na drugi tekmi v Frankfurtu je Eintracht z 2:1 ugnal Marseille, vsi trije goli so padli v prve pol ure.

* - že v osmini finala

V prve pol ure je bil Jan Oblak dvakrat premagan po grobih napakah obrambe Atletica. Foto: Reuters

Skupina B:

CLUB BRUGGE - PORTO 0:4 (0:1)
Taremi 33., 70., Eustaqio 60., Evanilson 57.
Diogo Costa (Porto) je v 51. minuti ubranil 11-m Langu (Brugge).

ATLETICO MADRID - BAYER LEVERKUSEN 2:2 (1:2)
Carrasco 22., De Paul 50.; Diaby 9., Hudson-Odoi 29.

Atletico: Oblak; Molina, Gimenez (88./Jaoao Felix), Hermoso (46./Saul Niguez), Reinildo; Correa (46./de Paul), Kondogbia, Witsel, Carrasco; Morata (61./Cunha), Griezmann.

Leverkusen: Hradecky; Kossounou, E. Tapsoba (61./Tah), Hinchapie; Frimpong, Andrich, Amiri, Bakker; Diaby (76./Paulinho), Hložek (89./Fosu Mensah), Hudson-Odoi (61./Adli).

Sodnik: Clement Turpin (Francija)

CLUB BRUGGE *      5  3 1 1  7:4 10
PORTO *            5  3 0 2 10:6  9
ATLETICO MADRID    5  1 2 2  4:7  5
BAYER LEVERKUSEN   5  1 1 3  4:8  4

Edin Džeko je pred odmorom povišal prednost Interja proti Viktorii na 2:0, nato pa je sredi 2. polčasa zadel še za 3:0. Foto: AP