San Antonio Spurs Nikola Jokić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Liga NBA

Sobota, 11. 3. 2023, 6.51

Liga NBA, 10. marec

Presenetljivi poraz Denverja, Čančar spet ni igral

Nikola Jokić | Nikola Jokić je dosegel trojni dvojček, a to ni bilo dovolj za zmago Denverja. | Foto Reuters

Nikola Jokić je dosegel trojni dvojček, a to ni bilo dovolj za zmago Denverja.

Denver Nuggets so v noči na soboto v gosteh izgubili proti San Antonio Spurs, v tej sezoni eni najslabših ekip v ligi NBA. Slovenski košarkar Vlatko Čančar tudi tokrat ni stopil na parket.

Bobby Portis Milwaukee Bucks
Sportal Dragić v vlogi gledalca pospremil novo zmago Milwaukeeja

Košarkarji Denver Nuggets so ta večer pričakovali gladko zmago, a na presenečenje vseh so proti eni najslabših ekip v sezoni izgubili z izidom 128:120.

Pri San Antonio Spurs − ekipa je v tej sezoni dosegla le 17 zmag − je bil najbolj razpoložen košarkar Keldon Johnson, ki je dosegel 23 točk. Doug McDermott je prispeval 20, Jeremy Sochan pa 19 točk.

Tokrat Denverju ni pomagal niti trojni dvojček Nikole Jokića. Srbski košarkarski zvezdnik je v svojo statistiko tako vpisal 37 točk, 11 skokov in 11 asistenc. To je bil prvi letošnji poraz za Denver, kljub temu je njihov prvi zvezdnik na tekmi vknjižil trojni dvojček. Jamal Murray je za goste prispeval 24 točk.

Vlatko Čančar spet ni igral. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vlatko Čančar spet ni igral. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Vlatko Čančar je zaradi lažje poškodbe zapestja izpustil zadnje tri tekme, prav tako pa ni stopil na parket proti San Antonio Spurs.

Za Denver, ki je še vedno suvereno na vrhu zahodne konference, je bil to že drugi zaporedni poraz. Pred tem so doma izgubili proti Chicago Bulls.

Michael Malone, trener Denver Nuggets, je že po porazu proti Chicagu svojim varovancem dejal, naj se pogledajo v ogledalo. A očitno to ni bilo dovolj jasno sporočilo košarkarjem.

Joel Embiid je vodil Philadelphio 76ers do četrte zmage v nizu, ekipa je s 120:119 ugnala Portland Trail Blazers. Slednji so proti koncu prvega polčasa povedli z 71:50, Embiid pa je vodil ekipo v zaključku do zmage, ko je v zadnjih šestih minutah dosegel devet točk in skupaj 34. James Harden je zbral 19 točk, devet skokov in osem podaj.

Brooklyn Nets so zmagali četrtič na zadnjih petih tekmah, po podaljšku so s 124:123 ugnali Minnesoto Timberwolves. Že v zadnji četrtini so bili na pragu zmage, vodili so za devet točk, a v tem delu igre zadeli le 17 točk in Minnesota je tekmo pripeljala do podaljška, ko je ob zvoku sirene trojko zadel Naz Reid. V podaljšku je s košem izza črte dvoboj odločil Dorian Finney-Smith.

Miami je Jimmy Butler z 12 od svojih 33 točk vodil domače do zmage v zadnji četrtini s 119:115 nad Clevelandom, četudi je bil prvi strelec v ekipi gostov z 42 točkami Donovan Mitchell. Atlanta Hawks so s 114:107 premagali Washington Wizards.