Blaž Mahkovic in Dennis Tunstall sta bila najboljša igralca srečanja v Rogaški Slatini. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so oba četrtfinalna obračuna s Slatinčani zanesljivo dobili, sicer pa so v tej sezoni slavili na vseh petih medsebojnih obračunih. Že v uvodni četrtini so aktualni državni in pokalni podprvaki povedli z dvomestno razliko. V drugem polčasu so še stopnjevali ritem in po koncu tretje četrtine je bila gostujoča prednost že 25, najvišja, 38, pa je bila prav končna. Blaž Mahkovic je blestel z 31 točkami. Dennis Tunstall je 23 dodal devet skokov, Austin Luke, ki se sicer med strelce ni vpisal, pa je podelil kar 13 podaj. Jure Špan je bil s 14 točkami najboljši strelec domače zasedbe.

Ilirija z odlično drugo četrtino do tretje tekme

Ilirija je bila blizu brejka v Šenčurju, na domačem parketu pa je v Tivoliju izsilila tretjo tekmo, ki bo na Gorenjskem v torek. Ljubljančani so odločilno razliko naredili v drugi četrtini, ki so jo dobili za 17. V nadaljevanju so si priigrali 21 točk naskoka, visoko prednost pa so tudi zanesljivo ohranili. S 25 točkami se je izkazal Aleksander Šaškov. Anej Orel je ob 15 točkah ujel 14 odbitih žog, Adnan Arslanagić pa je ob 12 točkah v statistiko vpisal še deset podaj. Dino Murić je bil z 19 točkami prvi strelec gostov.

Podčetrtek po visokem porazu našel odgovor na domačem parketu

Krka je prvo tekmo proti Podčetrtku dobila za 35, potem ko je bila s prav takšno razliko boljša v drugem polčasu. Na povratnem obračunu so košarkarji Term Olimie odigrali bistveno bolje in že z uvodno četrtino tlakovali pot k veliki zmagi. Po prvih desetih minutah so vodili že s 30:11. V drugi četrtini so Novomeščani znižali zaostanek, domačega vodstva pa jim tudi v nadaljevanju ni uspelo ogroziti. Najbližje so prišli na -11, gostitelji pa so vedno potem našli odgovor. Žan Kosič je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, pri Krki sta bila s po 14 najboljša Robert Jurković in Miha Cerkvenik. Tretja tekma bo v torek v Novem mestu.