Eric-Maxim Choupo-Moting je dokazal, da si zasluži več priložnosti, saj je edini klasični napadalec v kadru Bayerna. Sadio Mane to zagotovo ni, po odhodu Roberta Lewandowskega pa Bavarci potrebujejo igralca, ki je spreten pred vrati. Foto: Reuters

Freiburg, ki je dobil vse štiri tekme v Evropski ligi in bo prvič v zgodovini kluba prezimil v Evropi, je prišel na Allianz Areno zelo samozavesten. Na zadnjih enajstih tekmah ni doživel poraza v vseh tekmovanjih skupaj, a gostovanje v Münchnu je najtežje v sezoni. V 22 poskusih še niso premagali Bayerna na gostovanju, skupaj so osvojili le tri točke.

V soboto so Bavarci na letni skupščini še za tri leta izvolili predsednika Herberta Hainerja. Poslovanje je bilo znova zelo pozitivno, potem ko sta bili zadnji dve leti težki zaradi pandemije in praznih stadionov.

Tudi brez Neuerja in Müllerja lahko Bayern zmaguje
Trener Julian Nagelsmann se je naposlušal kritik po remiju v Dortmundu (2:2), potem ko so Bavarci zapravili vodstvo z 2:0. V vratih je bil Sven Ulreich, Manuel Neuer je zaradi bolečin v ramenu počival. Thomas Müller je poškodovan, v napadu je prvič v začetni postavi zaigral Eric-Maxim Choupo-Moting. 33-letni napadalec je končno dobil priložnost in zares se je izkazal.

Sadio Mane je z mojstrskim lobom povišal na 4:0. Foto: Reuters

Choupo-Moting odlično izkoristil priložnost
Kultni trener Freiburga Christian Streich se ni odločil za klasični bunker. Upal je, da bodo njegovi izbranci mrežo ohranili nedotaknjeno v prvem polčasu, a jim ni uspelo niti četrt ure. V 13. minuti je Alphonso Davies z leve strani podal pred vrata, strel Leroya Saneja s petih metrov je vratar Mark Flekken odbil s prsmi, Serge Gnabry pa je žogo z 12 metrov z glavo poslal pod prečko.

Po pol ure igre je Sane na desni strani kazenskega prostora opazil Choupo-Motinga, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo povišal na 2:0.

Freiburg popolnoma nemočen v drugem polčasu
Tudi na začetku drugega polčasa serijski nemški prvaki niso popuščali. V 52. minuti je Gnabry stresel vratnico. Natančnejši je bil Sane v 53. minuti, ta si je po podaji Choupo-Motinga naravnal žogo na levico in jo s 17 metrov tik ob vratnici poslal v mrežo.

Dve minuti zatem je Gnabry v kazenskem prostoru našel Sadia Maneja. Senegalec je z desno nogo mojstrsko lobal Flekkna za 4:0. Končni izid je postavil rezervist Marcel Sabitzer deset minut pred koncem.

Janik Haberer je z dvema zadetkoma še podžgal evforijo v Berlinu. Po desetih krogih je Union glavni hit Bundeslige. Foto: EPA

Haberer kaznoval veliko napako vratarja Kobla
Stadion An der Alten Försterei v Berlinu je bil seveda znova nabito poln. Union je dosegel sedmo zmago in ostaja na vrhu lestvice.

V 8. minuti je vratar Gregor Kobel naredil neverjetno napako. Podajo nazaj je skušal odbiti z levico, a je zgrešil celo žogo in padel na tla. Janik Haberer je le še potisnil žogo v prazno mrežo. Isti igralec je v 21. minuti dosegel še zadetek za končnih 2:0, ko je bil natančen z 20 metrov z desno nogo.

Junak "Klassikerja" Anthony Modeste je bil poškodovan, kar se je zelo poznalo. Evforija po težko prigarani točki proti Bayernu je hitro splahnela. Borussia je v zadnjem desetletju izgubila ogromno točk proti tekmecem s spodnjega dela lestvice in tudi v tej sezoni ji nikakor ne uspe nanizati serije zmag.