Že prej je bilo jasno, da je Celje v boju z Gorenjem in Trimom izgubilo bitko za naslov, tokratni poraz je pomenil le še zadnji žebelj v krsto nekoč slovenskega rokometnega ponosa.

V izenačenem dvoboju so Ljubljančani od samega začetka ohranjali stik s Celjani in v 18. minuti vodili z 9:7. Proti koncu polčasa se je slika obrnila v korist Celja. Ljubljančani so obenem v 23. minuti naprej ostali brez Bineta Pirca, ki je v protinapadu s prekrškom ustavil Uroša Miličevića, predčasno pa je moral vsega dve minuti pozneje po grobem prekršku nad Nikom Ćirovićem pod prho tudi Darko Stojnić. Polčas se je kljub priložnostim s številčno prednostjo na parketu končal s prednostjo "le" dveh golov za Celje (16:14).

Sorodna novica Celjski rokometaši pred 20 leti na vrhu Evrope

Drugi polčas so bolje začeli Celjani. Povedli so za štiri gole, nato pa se jim je popolnoma ustavilo. Z delnim izidom 8:1 je Slovan povedel s 25:22. Ljubljančani so ohranjali prednost, Igor Žabić pa je moral v 52. minuti pri Celjanih predčasno pod prho po še tretjem rdečem kartonu na tekmi. Tudi v nadaljevanju so bolje igrali gosti, ki so vodili tudi za sedem golov (32:25), tekmo pa sklenili s prednostjo petih golov ter velikim veseljem v Štorah.

Pri gostiteljih je Tim Cokan dosegel deset golov, a ni imel veliko strelske pomoči soigralcev. Pri gostih je Kenan Pajt tekmo končal z osmimi, Matic Anton Pipp pa s sedmimi goli.

Velenjčani na krilih Sokoliča še bližje naslovu
Rokometaši Gorenja so premagali Urbanscape Loko s 33:27. Velenjčani so prišli do 19. zmage v sezoni.

Škofjeločani so dvoboj presenetljivo odprli z vodstvom 4:1. Nekaj minut so gostje vodili, a so Velenjčani izenačili po desetih minutah (5:5) in nato po novem golu Jerneja Drobeža tudi povedli, prvič po uvodnem vodstvu 1:0. V 17. minuti je Tilen Sokolič zadel sedemmetrovko in prednost Velenja povišal na +3 (9:6).

Gostje iz Škofje Loke so se v nadaljevanju približali na gol zaostanka, a so domači vseeno narekovali potek dvoboja in v rokah držali nekaj golov prednosti vse do polčasa, ko so na glavni odmor odnesli tri gole naskoka.

Drugi polčas se je v začetku nadaljeval v enakem slogu. Gostje so lovili domače rokometaše, a so varovanci Zorana Jovičića še naprej imeli prednost dveh, treh golov. Po dobrih desetih minutah nadaljevanja pa je Loka le prišla na -1 (21:22), Aleksander Rudić pa je 15 minut pred koncem izid poravnal na 23:23.

A česa več gostje niso zmogli, Velenjčani so se spet umaknili na tri gole prednosti pri 26:23. Deset minut pred koncem dvoboja je bilo +4 (27:23), to pa je bila dovolj velika prednost Gorenja, da je tekmo varno pripeljal do konca in slavil s šestimi goli naskoka.

Junak Velenjčanov je bil z desetimi zadetki Sokolič, šest jih je dodal Enej Slatinek Jovičič. Pri Škofjeločanih je devet golov dosegel Jaka Soršak, po štirikrat sta bila natančna Andrej Dolenc in Matevž Jesenko.

V predzadnjem krogu bodo Velenjčani gostovali pri LL Grosist Slovanu, še pred tem jih v petek, 3. maja, čaka zaostalapreložena tekma 21. kroga proti Dobovi. Če bodo do konca dobili vse tri tekme, bodo postali prvaki.