Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 05.03.2023 21:23:59

Blamaža rdečih vragov na Anfieldu! Liverpool mrežo Manchester Uniteda napolnil s sedmimi zadetki!

Nogometaši Liverpoola so v 26. krogu angleškega nogometnega prvenstva povsem ponižali Manchester United. Premagali so ga kar s 7:0, kar je izenačenje najhujšega poraza Uniteda v angleški ligi, leta 1953 je proti Wolverhamptonu izgubil z 1:8.

United je tako bržkone z rok izpustil še zadnjo priložnost, da se priključi boju za prvaka, Liverpool pa je skočil na peto mesto prvenstvene razpredelnice, za četrtim, ki vodi v ligo prvakov, zaostaja le tri točke, od Tottenhama pa ima tudi tekmo manj.

Prvi polčas največjega angleškega derbija je bil izenačen, v končnici, v 43. minuti, pa je Nizozemec Cody Gakpo dosegel prvi gol na tekmi, ki je povsem spremenil stanje na igrišču. Liverpool se je v drugem delu namreč osredotočil na protinapade, izvajal jih je brutalno, z njimi je dosegel kar šest golov.

Gakpo še enega, po dva sta prispevala še Darwin Nunez in Mohamed Salah, končni izid pa je postavil Firmino. Salah je s svojim 129. golom postal najboljši strelec Liverpoola v premier ligi.

Na drugi nedeljski tekmi sta se Nottingham Forest in Everton, ki se borita za obstanek v ligi, razšla z neodločenim izidom 2:2.

Značke: nogomet, anglija