4. Gorenje Velenje       5  3  1  1  148:134   7
 5. Urbanscape Loka       5  2  2  1  135:134   6
 6. Jeruzalem Ormož       5  3  0  2  144:152   6
 7. Slovenj Gradec        4  2  1  1  129:123   5
 8. Krka                  4  2  0  2  112:103   4
 9. Maribor               4  1  1  2  104:115   3
10. Sviš Ivančna Gorica   5  0  3  2  130:148   3
11. LL Grosist Slovan     4  0  2  2  108:115   2
12. Dobova                4  1  0  3  111:118   2
13. Koper                 5  0  1  4  140:150   1
14. Krško                 5  0  1  4  128:156   1

Gorenje Velenje - Krka 28:24 (10:12)
Rokometaši velenjskega Gorenja so v 5. krogu lige NLB premagali novomeško Krko z 28:24 (10:12).

* Rdeča dvorana, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Gorenje Velenje: Skok, Verboten, Taletović, Tajnik 4, Pajt 2, Hebar 3, Drobež 1, Kovačič, Sokolič 8 (4), Šiško 3, Grmšek, Slatinek Jovičič 4, Mlivić 1, Predović 2, Hriberšek.
* Krka: Brajer, Blaževič, Bradeško 2, Avsec 1, Majstorović, Grojzdek, Škrinjar, Knavs 9 (4), Vukić, Stanojević 6, Rašo 1, Lončar, Nosan 1, Kukman 2, Ernestl, Matko 2.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (4), Krka 5 (4).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Krka 10 minut.
* Rdeči karton: Avsec (46.).

Velenjska zasedba je po porazu proti Celju v tretjem in neodločenemu izidu proti Slovenj Gradcu v minulem krogu dosegla tretjo zmago v tej sezoni, po Ribnici in Mariboru je po hudem boju na kolena položila Krko iz Novega mesta.

Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića na obračunu proti povratnikom na prvoligaško sceno niso blesteli. V prvi polovici tekme so bili celo v podrejenem položaju, na veliki odmor pa so odšli z zaostankom dveh golov (10:12).

V drugem polčasu so se rokometaši iz Šaleške doline dolgo časa "mučili", v sami končnici pa le zlomili odpor Dolenjcev. Do 56. minute je bila tekma povsem odprta (24:24), nato pa Velenjčani po golih Kenana Pajta in Domna Tajnika dve minuti kasneje povedli s 26:24 ter na koncu le osvojili načrtovani točki.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič z osmimi, pri gostih pa Uroš Knavs z devetimi goli.

Velenjska ekipa bo po dvotedenskem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024 v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, novomeška pa bo gostila Koper.

Urbanscape Loka - Sviš Ivančna Gorica 32:32 (13:15)
Rokometaši Urbanscapa Loke in Sviša Ivančne Gorice so se v 5. krogu lige NLB razšli z neodločenim izidom 32:32 (13:15).

* Dvorana Poden, gledalcev 200, sodnika: Sok in Lah.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Jakac, Belič Pfajfar, Dolenc 1, Cingesar 4 (1), Mali 2, Križaj, A. Jesenko 4 (3), Damjanović 1, Batagelj 8, Nikolić 4, M. Jesenko 2, Klemenčič 1, Šilc, Atanasov 5.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Struna, Bevec, Cirar 1, Justin 9 (6), Abramović 3 (3), Kolarič, Zavodnik 6, Tekavčič 3, Omahen, Kutnar, Pirnat 1, Marojevič 4, Sašek, Kompare 1, Košir 4.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (4), Sviš Ivančna Gorica 9 (9).
* Izključitve: Urbanscape Loka 20, Sviš Ivančna Gorica 14 minut.
* Rdeči karton: /.

Škofjeloška zasedba se je nadejala polnemu izkupičku, na koncu pa se je morala zadovoljiti s polovičnim. Kljub temu je zadržala peto mesto na razpredelnici, medtem ko je ekipa iz Ivančne Gorice še tretjič v tej sezoni remizirala in napredovala na 10. mesto v 14-članski elitni ligi.

Večji del dvoboja je minil v enakovredni in bojeviti igri, kar priča tudi število izključitev - pri domači 20, pri gostujoči pa 14 minut. V končnici dvoboja se je najprej zmaga nasmihala izbrancem domačega trenerja Gregorja Cvijića, ki so v 51. minuti - po golu Marka Batagelja - povedli z 28:25.

V končnici dvoboja pa so Gorenjci lahkomiselno zapravili lep kapital v zadetkih.Nepopustljivi Dolenjci so v zadnji minuti - po dveh zaporednih golih Domna Koširja - izid izenačili na 32:32. Domača klop je v samih izdihljajih tekme zahtevala minuto odmora, strel Aljaža Jesenka pa škofjeloškemu taboru ni prinesel pretiranega veselja, ostalo je pri remiju.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Batagelj z osmimi goli, v gostujoči je enega več dosegel Andraž Justin.

Zasedba iz Škofje Loke bo po dvotedenskem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024 v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, ekipa iz Ivančne Gorice pa v Krškem.

Jeruzalem Ormož - Krško 31:30 (13:14)
Rokometaši ormoškega Jeruzalema so v 5. krogu lige NLB premagali Krško z 31:30 (13:14).

* Dvorana Hardek, sodnika: Štrigl in Ocvirk.
* Jeruzalem Ormož: Skledar, Balent, Zemljič, Munda, Bogadi 7, Fergola, Vincek, Žuran 3, Hebar 2, Šulek 1, Pandev, Krabonja 1, Ćirović 13 (2), Cirar 2 (1), Kolmančič 2, Škrinjar.
* Krško: Logar, Žitković, Kozole, Škafar 1, Sintič 9 (1), Sobotič 4, Romih 3, Grobelnik, Baznik 1, Resnik, Košir, Novak 5, Glaser 3 (3), Švalj 2, Dosedla 2, Šibanc.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 5 (3), Krško 4 (4).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 6, Krško 10 minut.

Rokometaši iz Prlekije proti tekmecem iz Posavja niso blesteli, kljub slabi predstavi pa so osvojili načrtovani točki.

V Ormožu se je od prve do zadnje minute odvijal enakovreden boj. Obe ekipi sta imeli številne priložnosti za zmago, na koncu so jo dosegli izbranci domačega trenerja Saše Prapotnika. V zadnji minuti je bil izid izenačen, zmagoviti gol pa je v izdihljajih tekme za domačine dosegel Nik Ćirović, potem ko je zadel s sedemmetrovke za končnih 31:30.

Ćirović je bil s 13 zadetki tudi najbolj učinkovit igralec današnjega dvoboja, pri gostih je Marko Sintič dosegel devet golov.

Ormoška ekipa bo po dvotedenskem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024 v prihodnjem krogu gostila Gorenje Velenje, zasedba iz Krškega pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico.

Koper - Slovenj Gradec 28:30 (13:15)
Rokometaši iz Slovenj Gradca so v 5. krogu lige NLB v gosteh premagali Koper s 30:28 (15:13).

* Modra dvorana, gledalcev 300, sodnika: Teršek in Žibret.
* Koper: Đurica, Morato, Žagar 3, Furlan, Poklar 7 (3), Konjevič, Bekrič 2, Moljk, Stojanović, Vujović 2, Zugan 2, Sanabor, Marić 3, Kete 4, Breznikar 1, Bratkovič 4 (1).
* Slovenj Gradec: Husejnović, Dobaj, Cvetko 8, Bulovič, Velić 3, Šol 2, Kotar 2, Svečko 3, Lesjak, Eskeričić 4 (2), Starc 1, Komar, Pelko, Lampret 1, Štumpfl 3, Jankovski 3.
* Sedemmetrovke: Koper 7 (4), Slovenj Gradec 3 (2).
* Izključitve: Koper 8, Slovenj Gradec 10 minut.
* Rdeči karton: Svečko (28.).

Koprčani so zaradi zasedenosti svoje dvorane Bonifika tekmece iz Slovenj Gradca gostili v bližnjih Hrpeljah. Zamenjava domačega prizorišča ni prinesla spremembe na bolje, po dosedanjih petih ligaških tekmah so še vedno brez zmage z vsega enim neodločenim izidom in štirimi porazi, zadnjega so jim danes zadali tekmeci iz Slovenj Gradca.

Izbranci gostujočega trenerja Ivana Vajdla so pred gostovanjem na Primorskem remizirali z Velenjčani, dobro formo pa potrdili tudi v Modri dvorani. Korošci so najbolj zbrano in preudarno predstavo prikazali v drugi polovici tekme. Po zadnjem izenačenju na tekmi (17:17) so imeli vse vajeti igre v svojih rokah in si priigrali pet golov prednosti (29:24), kljub slabi končnici pa zasluženo osvojili obe točki.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Tine Poklar s sedmimi, pri gostih pa Rok Cvetko z osmimi goli.

Zasedba iz Kopra bo po dvotedenskem premoru zaradi reprezentančnih kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Nemčiji 2024 v prihodnjem krogu gostovala v Novem mestu, ekipa iz Slovenj Gradca pa bo gostila LL Grosist Slovan.

Značke: liga-nlb, gorenje