Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

ru/STA
ru/STA
3 11.04.2024 19:57:25

Nemke pretrd oreh za slovenske rokometašice! Usoda o olimpijskih igrah se bo odločala ...

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v uvodni tekmi kvalifikacij za nastop na olimpijskih igrah, ki bodo letos poleti v Parizu, v Neu-Ulmu izgubila proti Nemčiji s 25:31 (14:17). Naslednja tekma slovenske rokometašice čaka v soboto, ko se bodo ob 16.45 merile s Paragvajem.

Slovenska ženska reprezentanca je lov na olimpijske igre začela s porazom proti gostiteljici olimpijskega kvalifikacijskega turnirja. Nemke so bile tokrat pretrd oreh za Slovenke, ki so domačinke lovile praktično skozi celoten obračun, na koncu pa izgubile s šestimi goli razlike.

Izbranke črnogorskega stratega na slovenski klopi Dragana Adžića so si tako otežile zadeve v boju za premierno uvrstitev na OI, a vstopnica še ostaja v igri, saj OI zagotavljata prvi dve mesti s turnirja. Po Paragvaju se bodo Slovenke v nedeljo ob 16. uri merile še s Črno goro. Druga današnja tekma med Črno goro in Paragvajem bo ob 20.15.

Slovenke so tekmo začele odločno, vseeno pa pred golom niso bile strelsko dovolj zanesljive, tako da so Nemke v prvih nekaj minutah povedle s 4:2. Po desetih minutah in uspešno izvedeni sedemmetrovki Julie Maidhof so gostiteljice povedle za tri gole (6:3).

Ampak tudi nemške rokometašice vsega niso zadevale in po sedemmetrovki Ane Gros se je Slovenija približala na 5:6. Kapetanka, sicer najboljša strelka v zgodovini slovenske reprezentance, je že v naslednjem napadu izid poravnala na 6:6.

A domača vratarka Katharina Filter je že pred tem nekajkrat dobro posredovala, v tem slogu pa tudi nadaljevala skozi prvi polčas in Nemke so na drugi strani dvakrat hitro zadele za novo prednost, sprva za 8:6, slabih deset minut pred koncem prvega dela pa je za +4 (13:9) zadela Alina Grijseels in slovenski selektor Adžić je moral seči po minuti odmora.

Gros je bila tudi danes najbolj razpoložena med slovenskimi rokometašicami, po njenem novem zadetku v 24. minuti, ko je znižala na 11:14, je minuto odmora potrebovala tudi domača izbrana vrsta. A to poteka dvoboja ni bistveno spreminjalo, Nemke so še naprej prednjačile na parketu, štiri minute pred polčasom pa povedle za pet (16:11), na glavni odmor pa so odnesle tri gole naskoka.

Drugi polčas se je začel z nekaj zgrešenimi priložnostmi na obeh straneh, prve pa so nato zadele Nemke in obnovile prednost štirih golov. Tudi vratarka Amra Pandžić je v začetku drugega polčasa nekajkrat dobro posredovala in Slovenke so za trenutek prišle do znižanja na -2 pri 16:18.

A to je bilo zgolj za trenutek, saj so Nemke ponovne ušle na štiri gole naskoka (20:16) po desetih minutah nadaljevanja. Gostiteljice so v naslednjih minutah držale vodstvo v svojih rokah, slabih deset minut pred koncem je bilo po sedemmetrovki Maidhof še vedno +4 (25:21).

Dobrih pet minut pred koncem obračuna pa je prednost narasla na šest golov (27:21), kar je bila dovolj velika zaloga, da so jo Nemke lahko zadržale in na koncu slavile prav s tolikšno razliko.

Gostiteljice enega izmed treh kvalifikacijskih turnirjev za OI danes Slovenkam niso pustile prave možnosti, navsezadnje pa gre tudi za zelo dobro reprezentanco. Nemke so na zadnjih tekmovanjih nanizale dobre uvrstitve. Evropski prvenstvi 2020 in 2022 so sklenile na sedmem mestu. Sedme so bile tudi na svetovnem prvenstvu v Španiji leta 2021, medtem ko so decembra mundial na Danskem, Norveškem in Švedskem sklenile kot šeste.

V slovenski izbrani vrsti je bila z 11 goli najuspešnejša kapetanka Gros, Nataša Ljepoja je dodala pet zadetkov, tri pa Elizabeth Omoregie. Pri Nemkah je devet golov dosegla Maidhof, šest jih je prispevala Xenia Smits. Z 12 obrambami se je izkazala tudi Filter, medtem ko je Pandžić zaustavila deset poizkusov.