Pregled - šport, 24. 2. (sobota)

Ljubljana, 24. februarja - Pregled športnih dogodkov v Sloveniji in svetu v soboto, 24. februarja.

OBERSTDORF - Slovenski smučarski skakalci so slavili dvojno zmago v poletih na svetovnem pokalu v Oberstdorfu. Zmage, svoje četrte v karieri, se je pod Senčno goro veselil Timi Zajc, drugi pa je bil Peter Prevc, ki je za svojo 24. zmago v pokalu zaostal zgolj za 4,2 točke. Slovenski uspeh je s petim mestom dopolnil Domen Prevc.

HINZENBACH - Najboljša smučarska skakalka to zimo Nika Prevc je bila četrta na prvi od dveh tekem svetovnega pokala v avstrijskem Hinzenbachu. Slovenka je za zmagovalko, domačinko Evo Pinkelnig, na koncu zaostala za 5,7 točke. Med deseterico je od Slovenk poleg Prevc, ki je zadržala majico vodilne, končala le še Nika Križnar, ki je bila osma.

SACRAMENTO - Švicar Marco Odermatt, vodilni v skupnem in veleslalomskem seštevku sezone, je dobil še sedmi veleslalom alpskih smučarjev za svetovni pokal. V ameriškem Palisade Tahoeju je ubranil vodstvo po prvi vožnji in na koncu slavil za 12 stotink. Edini Slovenec Žan Kranjec, po polovici tekme osmi, je v drugi vožnji precej izgubil in končal na 17. mestu. V nekdanjem olimpijskem prizorišču iz leta 1960, ki so ga pred leti iz Squaw Valleyja preimenovali v Palisade Tahoe, je bil Odermattu najbližje Norvežan Henrik Kristoffersen, drugi že po prvi vožnji. Tretji pa je bil domačin River Radamus (+1,37), ki si je prvič v karieri privozil stopničke.

VARŠAVA - Slovenski deskar na snegu Tim Mastnak je bil peti na paralelnem veleslalomu za svetovni pokal v Krynici-Zdroju na Poljskem. Preostala Slovenca, ki sta se uvrstila v izločilne boje, sta izpadla v osmini finala. Gloria Kotnik je bila deseta, Žan Košir pa 16. Zmagala sta Avstrijec Andreas Prommegger in Nemka Ramona Hofmeister.

GENT - Slovenski kolesar Jan Tratnik še naprej blesti na začetku sezone. Tekmovalec ekipe Visma-Lease a Bike je namreč zmagal na 79. izvedbi enodnevne dirke Omloop Het Nieuwsblad. Na 202 kilometra dolgi preizkušnji med Gentom in Ninovejem je za tri sekunde ugnal Nemca Nilsa Politta in za osem moštvenega kolega, Belgijca Wouta van Aerta.

ABU DABI - Belgijec Tim Merlier je bil najhitrejši v šesti, 182 km dolgi etapi kolesarske dirke svetovne serije po Združenih arabskih emiratih s startom in ciljem v Abu Dabiju. Vodstvo na dirki je zadržal Avstralec Jay Vine. Edini slovenski kolesar na dirki Luka Mezgec je tokrat zasedel 88. mesto, v skupni razvrstitvi pa je na 79. mestu.

KIDRIČEVO - Nogometaši Aluminija so v 23. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:4 (0:3).

AARE - Ameriška šampionka alpskega smučanja Mikaela Shiffrin, ki okreva po poškodbi po padcu konec januarja, je na svojih družbenih omrežjih objavila, da se bo v svetovni pokal vrnila v Areju na Švedskem 9. in 10. marca.

VAL DI FASSA - Alpske smučarke so zaradi slabega vremena ostale brez superveleslaloma za svetovni pokal, ki bi moral biti danes v Val di Fassi, je sporočila gostiteljica tekmovanja. Za to so se morali odločiti, ker je v zadnjih urah zapadlo preveč snega in ga niso mogli odstraniti s proge.