Anja Mandeljc Kristine Stavaas Skistad Johannes Hoesflot Klaebo smučarski tek

Nedelja, 11. 2. 2024, 8.03

SMUČARSKI TEK, CANMORE, SPRINT

75. zmaga norveškega asa, Slovenca obstala v kvalifikacijah

Johannes Hoesflot Klaebo | Johannes Hoesflot Klaebo se veseli že 75. zmage. | Foto Guliverimage

Johannes Hoesflot Klaebo se veseli že 75. zmage.

Norvežana Johannes Hoesflot Klaebo in Kristine Stavaas Skistad sta v soboto pozno zvečer slavila na sprintu za svetovni pokal v prosti tehniki v kanadskem Canmoru. Od Slovencev je Miha Šimenc izpadel v kvalifikacijah po 51. mestu, Anja Mandeljc je bila v njih še mesto slabša, Eve Urevc pa ni bilo na startu.

Sedemindvajsetletni Klaebo je tudi v Canmoru dokazal, da je najboljši sprinter. Slavil je pred rojakom Erikom Valnesom (+0,43) ter Švedom Edvinom Angerjem (+0,63).

Za Klaeba, ki je v skupnem seštevku napredoval na tretje mesto, je bila to na 140 preizkušnji za svetovni pokal že 75. zmaga v karieri ter 98. stopničke. Klaebo je dobil 30. sprint, ob tem pa ima še 15 zmag v tej disciplini na etapah novoletne turneje Tour de Ski.

V skupnem seštevku še naprej vodi Harald Amundsen s 1774 točkami, sledi Valnes s 1446, Klaebo, ki je zaradi bolezni izpustil novoletno turnejo, pa je pri 1303. Miha Šimenc je ostal brez točk, a je še naprej edini Slovenec s točkami svetovnega pokala na 87. mestu.

Kristine Stavaas Skistad je prišla do sedme zmage v sprintu. | Foto: Guliverimage Kristine Stavaas Skistad je prišla do sedme zmage v sprintu. Foto: Guliverimage

Žensko preizkušnjo je dobila Norvežanka Skistad pred trojico favoriziranih Švedinj. Za 25-letnico je bila to sedma zmaga v sprintu, druga letos po domačem Trondheimu.

Ciljno črto je prečkala 0,57 sekunde pred Majo Dahlqvist, 1,4 sekunde pa je zaostala Linn Svahn, sicer prepričljivo vodilna v seštevku sprinta. Vodilna v skupnem seštevku Jessie Diggins je bila peta in s tem ohranila veliko prednost.

Diggins ima 1986 točk, Svahn je pri 1663. Od Slovenk sta točke to sezono osvojili Anja Mandeljc in Eva Urevc, ki zasedata 78. oziroma 115. mestu v skupnem seštevku.

Drevi bosta v Canmoru tekmi s skupinskim startom na 20 km v klasični tehniki, v torek pa se bo spored na kanadskem prizorišču končal še s sprintom v klasični tehniki.