Reševalna akcija bo trajala dlje časa. Foto: TV Slovenija/Posnetek zaslona
Reševalna akcija bo trajala dlje časa. Foto: TV Slovenija/Posnetek zaslona

Na kraju dogodka je 50 jamarjev, zdravniki, gasilci in policija. Sandi Curk iz civilne zaščite je za TV Slovenija v soboto zvečer pojasnil, da je reševalna akcija ob veliki podpori Civilne zaščite, Jamarske zveze Slovenije in občinskega štaba Cerknica že stekla.

"Predvidevamo, da bo časovni interval reševanja daljši. Gre za neraziskano jamo, ponesrečenka je na globini približno 100 metrov, pri čemer so vhodi v jamo in celoten potek jame izredno ozki. Ne izključujemo niti posega širjenja jame oz. miniranja," je razložil.

Kot je še dodal, je na kraju dogodka ta trenutek več kot 40 vrhunskih jamarskih reševalcev iz vse države in zdravstvenega osebja: "Vsi skupaj računamo, da bo ta noč sicer dolga, a verjamemo, da tudi uspešna."

Vodja Jamarske reševalne službe pri Jamarski zvezi Slovenije Walter Zakrajšek je za STA pojasnil, da se je nesreča zgodila okoli 18.30 na globini približno 100 metrov v sicer stopnjastem breznu, ko je jamarki Jamarskega društva Rakek na glavo padel večji kamen. Štirje jamarji so ostali ob njej, saj je bila nezavestna, eden iz skupine jamarjev pa je prišel iz jame in obvestil o nesreči.

Po prvih informacijah jamarja, ki je prišel iz jame, ocenjujejo, da je poškodba glave huda. V jamo je že odšla prva oskrbovalna reševalna ekipa, ki bo poskrbela za postavitev bivaka in oskrbo poškodovanke s toploto, da se ne bi podhladila, pa tudi jamarska reševalka, sicer diplomirana medicinska sestra, ki ima s seboj potrebno medicinsko opremo. Opremo so pripeljali iz Zdravstvenega doma Cerknica.

Preostali jamarji iz skupine šestih naj ne bi bili poškodovani.

Reševalna akcija ponesrečene jamarke