Šport
218 ogledov

Olimpija izborila odločilno tekmo za končnico

Olimpija - Bolzano Anže Petkovšek
Hokejisti SŽ Olimpije so v drugi kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v končnico lige ICEHL premagali Pustertal s 6:2 (1:1, 3:0, 2:1). Izid v zmagah je izenačen na 1:1.

Ljubljančani so se pred obračunom v Tivoliju znašli v položaju, ko so morali za podaljšanje sezone nujno zmagati. Na prvem dodatnem dvoboju v nedeljo so v gosteh klonili z 0:3 in še en poraz bi pomenil slovo. Na koncu so z učinkovito predstavo odločitev o udeležencu končnice prestavili na četrtek.

Začetek dvoboja je bil silovit, domači so v prvih petih minutah stisnili tekmece pred njihov gol, lepi priložnost pa sta imela Miha Zajc in Žiga Pance. A zadetka ni bilo, potem pa so imeli gostje dva zaporedna "power-playa". Prvega so domači ubranili, pri drugem pa je vratar Lukaš Horak klonil in Ljubljančani so spet lovili zaostanek. Pustertal je imel v prvem delu še eno prednost igralca več, a je ostala neizkoriščena, po drugi strani pa so do prednosti 5-4 pred koncem prišli tudi zeleno-beli. In jo tudi izkoristil, Marcel Mahkovec je z natančnim strelom ob vratnici premagal Andreasa Bernarda.

Sledila je odlična druga tretjina za domače moštvo. Začel je eden današnjih junakov domače ekipe Mahkovec, ko je zadel za prvo vodstvo le nekaj sekund po koncu kazni Pustertala. Tudi Južni Tirolci niso bili brez priložnosti, a je vse nevarne ploščke ustavil Horak. V 32. minuti pa je Nik Simšič s slalomom med branilci gostov in natančnim strelom pod prečko poskrbel za 3:1. Pritisk so domači nadaljevali, imeli še eno prednost 5-4 in jo izkoristili, v polno pa je zadel Ville Leskinen.

A kljub lepi prednosti tekma še ni bila odločena. V zadnji tretjini so gostje hitro znižali zaostanek, potem pa močno pritiskali in Ljubljančani so v določenih obdobjih zelo trpeli, reševal pa jih je Horak. Pance, Leskinen, Charlie Dodero in Trevor Gooch so imeli sicer zrele priložnosti, plošček pa dolgo ni šel v gol. Šele ob koncu, ko so gostje tvegali brez vratarja, je za potrditev zmage zadel Miha Zajc, v zadnji minuti pa so zeleno-beli zadeli še enkrat, ko se je vratar že vrnil na svoje mesto.

Pri Innsbrucku so se ušteli

V izločilne boje pa se je že uvrstila ekipa Pioneers Vorarlberg, ki je še drugič premagala Innsbruck. Tirolci so bili sicer sedmi po rednem delu in so si lahko izbrali kvalifikacijskega tekmeca. Odločili so se za ekipo iz Feldkircha, kar pa se je izkazalo za slabo potezo, saj so dvakrat izgubili. V nedeljo na domačem ledu s 3:6, tokrat pa je zasedba iz Feldkircha, ki šele drugo sezono sodeluje v ligi, doma zmagala s 5:2.

V končnico so se neposredno uvrstili celovški KAC, Fehervar, Salzburg, Bolzano, Black Wings Linz in VSV Beljak. Prve četrtfinalne tekme bodo v nedeljo.