208035

Olimpija s priložnostjo, da na reprezentančni odmor odide z nasmeškom

Avtor: Klemen Verlič
5. 11. 2023, 13.31

Hokejisti Olimpije bodo v ICE Hockey League kmalu dočakali krajši premor. Še pred novo reprezentančno akcijo pa Ljubljančane čaka domači dvoboj s Pustertalom.

V ponovitev nekdanjega finala alpske lige Olimpija ne vstopa v najboljši formi. Edini slovenski predstavnik v razširjenem avstrijskem prvenstvu je na zadnjih šestih tekmah namreč zmagal le enkrat. Prav tako pa je zmaga nad Asiagom v zaključku prejšnjega meseca sploh edina zmaga gostiteljev v hali Tivoli v zadnjih enajstih mesecih.

Težave ljubljanskih hokejistov na domačem ledu tako niso nobena skrivnost. Skromna predstava v zadnjih tretjinah proti Dunaju pa je še enkrat več dokazala, da varovanci Anttija Karhule potrebujejo še kakšen domači uspeh za dvig samozavesti. Prav to pa bi jim lahko prinesle tri osvojene točke proti Pustertalu.

Ta je sezono začel odlično in nekaj krogov zasedal celo prvo mesto na lestvici. Vseeno so tudi Italijani v zadnjem času popustili in zabeležili štiri zaporedne poraze. Negativen niz pa končali prav na zadnji odigrani tekmi, na kateri so z 2:0 premagali Innsburck.

To bo sicer že drugi dvoboj omenjenih tekmecev v letošnji sezoni. Na prvem je s 4:2 slavila Olimpija, ki ima tako priložnost, da dokaže, da uspeh na oktobrskem gostovanju ni bil naključen. Takrat se je z dvema goloma za Olimpijo sicer izkazal Trevor Gooch, po enega pa sta dodala Rok Kapel in Žiga Pance. Kdo bo v polno meril tokrat, lahko preverite na našem prvem programu.

Olimpija – Pustertal ob 17.55 na Šport TV 1!

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več