223089

Kralji prepričljivi tudi brez Kopitarja

Avtor: Blaž Magdič
14. 4. 2024, 08.14

Hokejisti Los Angeles Kings so v rednem delu sezone severnoameriške lige NHL, ki se bo sklenila prihodnji teden, dosegli še 43. zmago. Na 80. tekmi so v kalifornijskem derbiju ugnali iz boja za končnico že zdavnaj odpisano moštvo Anaheim Ducks s 3:1. Slovenski as Anže Kopitar je tokratno tekmo izpustil.

Po prvi tretjini brez zadetkov so kralji na ledu domače dvorane Crypto.com ključno razliko naredili v drugi tretjini, ko je že na začetku ob moštveni premoči zadel Pierre-Luc Dubois, Matt Roy pa je nato v 31. minuti povišal na 2:0.

V zadnji tretjini so rački znižali na 1:2, v polno je zabil Trevor Zegras, končni izid pa je postavil Kevin Fiala nekaj več kot dve minuti pred koncem.

Češki vratar kraljev David Rittich se je izkazal za ključnega moža z 28 obrambami.

Kralji so prišli do 97. točke v sezoni. Zasedajo tretje mesto v razvrstitvi pacifiške skupine in sedmo na lestvici zahodne konference ter so že osvojili mesto v končnici.

Kralji bodo do konca rednega dela sezone odigrali še dve tekmi, obe na domačem ledu, najprej proti Minnesoti, ki je s 6:2 premagala San Jose Sharks, in nato še proti Chicagu. Tako Minnesota kot Chicago ne bosta igrala v drugem delu sezone.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več